RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Müslümanlar Trump’tan Yardım İstemiyor

ABD’de bazı Müslüman kuruluşlar, İçişleri Bakanlığınca “aşırıcılıkla mücadele etmeleri” bahanesiyle “yardım” adı altında sunulan parayı Trump’ın ırkçı politikalarından dolayı kabul etmiyor.

Müslümanlar Trump’tan Yardım İstemiyor
13.02.2017 © RAST HABER
ABD’de bazı Müslüman kuruluşlar, İçişleri Bakanlığınca “aşırıcılıkla mücadele etmeleri” bahanesiyle “yardım” adı altında sunulan parayı Trump’ın ırkçı politikalarından dolayı kabul etmiyor. Bazı Müslüman kuruluşlar, Donald Trump’ın Müslümanları hedef alan açıklamalarının ve yürüttüğü politikaların, İçişleri Bakanlığı tarafından kendilerine ayrılan federal yardım fonuyla çeliştiğini aktardı.
 
Kaliforniya merkezli “İslami okul” Bayan Claremont’tan yapılan yazılı açıklamada “farklı inançlarla ilişkileri geliştirme, toplumsal bütünleşme ve sosyal adalet” başlığı altındaki 800 bin dolarlık yardımın geri çevrileceği belirtilerek “Hükümetimizle daha önce çalıştık ve çalışmaya da devam edeceğiz fakat bize ayrılan bu bütçe ve bize karşı sundukları tavır arasında bir çatışma var, bu sebepten dolayı bu yardımı kabul edemeyiz” ifadesine yerildi. 
 
Minneapolis eyaletindeki KaJoog isimli Somalili gençleri destekleyen bir sivil toplum kuruluşu da benzer bir karar aldığını açıkladı. KaJoog’un Başkanı Muhammet Farah, 499 bin dolarlık yardımı reddedeceklerini ifade ederek gerekçe olarak da Trump’ın ırkçı politikalarına işaret etti.
milligazete
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER