RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Müslümanların Birlik ve Beraberliği Sonucu İsrail Haritadan Silinecek

İran İslam Cumhuriyeti İslami Şura Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Alaaddin Burucerdi; “Müslümanların birlik ve beraberliği sonucunda İsrail’in siyasi coğrafyada bir yeri olmayacaktır” dedi

Müslümanların Birlik ve Beraberliği Sonucu İsrail Haritadan Silinecek
07.01.2017 © RAST HABER

RASTHABER-İran İslam Cumhuriyeti Parlamento heyeti Alaaddin Burucerdi’nin başkanlığında Suriye ve Lübnan’a gerçekleştirdiği ziyaretlerin devamında dün Beyrut’ta Filistinli çeşitli grupların temsilcileri ile görüştü.

Alaaddin Burucerdi görüşmenin başında, İmam Humeyni’nin Filistin davasının desteklenmesi ve bütün toprakların kurtarılması ile ilgili tavsiyelerine değinerek şunları söyledi: “İslam İnkılabı’nın her zaman tutumu Filistin davasını desteklemek olmuştur. Bu hedef, Müslümanların birlik ve beraberliği dışında hiçbir şeyle gerçekleştirilemez.

İslam düşmanları bölge ülkelerinde bölücülük çıkararak, bu davayı saptırmak için bütün çabalarını sarf etmektedir.”

Alaaddin Burucerdi, bazı İslam ülkelerinin Siyonist tüccarları davet etmesini şiddetle kınayarak şu ifadelerde bulundu: “Bazı bölge ülkelerinin Siyonist heyetleri davet etmesi ve onlarla kutlama yapması esef vericidir.

İşgal altındaki bütün toprakların kurtarılması ve Filistin davası için bütün Müslümanlar birlik ve beraberlik içinde olduğu takdirde, Siyonist Rejimin siyasi coğrafyada hiçbir yeri olmayacaktır.”

Görüşmenin devamında Filistinli gruplardan dört temsilci çeşitli konular hakkında konuşma yaptılar. Taraflar aynı zamanda Filistin’in kurtarılması ve Filistin davasının korunması için Siyonist Rejim ile mücadelenin devam etmesi gerektiğini vurguladılar.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • haci bayazit ;

    Allah’ın selamı rahmeti,
    dünyanın emniyeti islam’ın beli ve omurgası ‘maneviyatın’ merhamet ve marifet kaynağı hüseyni duruş/direniş cephesi ile masum ve mazlumların üzerine olsun.

    İsrail’in sonunu müslüman maskeli munafıklar getirecek; yani, onlar direniş cephesinin önünü kesmek için devamlı israili kışkırtıp hata/zulum yaptıracak., nihayetininde israilin yaptıkları kendisini kıskavrak yakalayıp yok edecek. çünkü hiçbir güç yaptığı zulum işlediği cinayet’den kurtulamaz!

    07.01.2017 9:01 pm
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER