RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Musul Operasyonunda Son Durum

Irak ordusu, Musul’un 2014 yılında IŞİD terör örgütü tarafından işgal edilişinden sonra dün akşam ilk kez Musul şehrine girmeyi başardılar.

Musul Operasyonunda Son Durum
07.01.2017 © RAST HABER

Irak ordu birlikleri, Musul’un doğusunda elde ettikleri kazanım ve ilerlemelerin devamında, dün teröristlerle amansız bir mücadele ve çatışmaya girerek, şehrin su yollarından biri aracılığıyla şehrin orta kesimlerine kadar girmeyi başardılar.

Irak ordusu operasyon komutanlığınca yapılan açıklamada Iraklı güçlerin Musul’un Vahde mahallesini tamamen teröristlerden temizlediklerini ve şimdi ise Kuzely Garac mahallesine doğru ilerlemekte olduklarını bildirdi.

Öte yandan Irak askerlerinin gerçekleştirdiği operasyonlar sonucu, 13 IŞİD’li terörist öldürülürken onlarca terörist de yaralandı.

Alsumeria’nın haberine göre, Irak askerleri El Anbar eyaletinin batı eksenindeki “el-Zaviye” ve “el-seker” bölgelerini kurtardı.

Bu operasyonlar sonucu, 13 IŞİD’li terörist öldürülürken onlarca terörist de yaralandı. Arap medyasının aktardığına göre, bu bölgedeki yerel aşiretlerin yardımları opersyonların başarıya ulaşımı için gayet etkili olmuştur.

Dün de Haşdi Şabi’nin gerçekleştirdiği büyük çaplı operasyonda El Anbar’ın batısındaki 7 stratejik bölge IŞİD’in elinden kurtarıldı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER