RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Musul Operasyonunu Türkiye’yi Zor Durumda Bırakmak İçin Başlattılar

Musul Operasyonunu Türkiye’yi Zor Durumda Bırakmak İçin Başlattılar
06.01.2017 © RAST HABER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa’da açılış töreninde konuştu.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir’deki terör saldırısına ilişkin, “Büyük bir felaketin önüne geçilmiştir” dedi. Ortadoğu’daki gelişmelere de değinen Erdoğan, “Musul operasyonunu başlattılar Türkiye’yi güç duruma düşürmek için. Rakka operasyonunu ertelediler, niye erteliyorsunuz DAEŞ orada?” diye sordu.

Dün İzmir’de yaşanan terör saldırısında şehit olan adliye çalışanımıza ve polis memurumuza Allah’tan rahmet diliyorum. Etkisiz hale getirilen teröristlerle birlikte ele geçirilen silahlar, bombalar, roketler ve mühimmat teröristlerin oraya büyük bir katliam için geldiğini gösteriyor. Türkiye’nin üstüne salınan gözünü kan bürümüş katil sürüleri, aleni bir işbirliği halinde saldırılarına devam ediyorlar.

Kardeşlerim bölücü örgütün bıraktığı yerden DEAŞ, onun bıraktığı yerden FETÖ bu ihanet nöbetini devralıyor. Bu örgütleri birileri özellikle besleyip, silahlandırıp, yönlendirip Türkiye’nin üstüne salıyorlar.  Bunca masumun kanını dökenler, şunu unutmayın; yaptıklarının yanına kar kalacağını düşünüyorlarsa onlara bir kez daha yazıklar olsun.

Öyle durmak yok, şehitlerimiz var. Canımız yanıyor. Ama onların da inlerine girdik, tepeliyoruz, tepelemeye devam edeceğiz. Kardeşlerim Cerablus’a girdik mi, El Rai’ye girdik mi, El Bab’ı kuşattık mı, ve şehitlerimizi 1’e 10 katlıyoruz. Her şeyin onlara bedeli daha ağır oluyor.

Kardeşlerim, bütün bunlara rağmen bu aziz milleti Arap diyerek, Kürt diyerek, Türk diyerek, Sünni diyerek, Alevi diyerek ayrıştırmaya kalkanların amacı bizi de aynı ateşe atmaktır.Bizim Türkiye’den başka devletimiz var mı? Hiçbir vatandaşımızın ayrımcılık tuzağına düşmeyeceğine inanıyorum.

‘MUSUL OPERASYONUNU BAŞLATTILAR TÜRKİYE’Yİ GÜÇ DURUMA DÜŞÜRMEK İÇİN’

Suriye’yi her gün bombalayanların gerçek niyeti Türkiye’nin sahaya girip bu örgütü süpürmeye başlamasıyla ortaya dökülmeye başladı. Bize daha fazla ileri gitmeyin 20 kilometrede kalın diyorlar. Bu iş bitine kadar ilerlemeye devam edeceğiz. Ancak o topraklarda kalma niyetimiz yok. Aynı oyun Irak’ta da sergileniyor, orada da bir Pers milliyetçiliği var, yazık, bunların olmaması lazım.  Biz müdahale edince Irak’ın egemenlik hakları denilerek sahadan çıkarılmak istendik. Musul operasyonunu başlattılar Türkiye’yi güç duruma düşürmek için. Rakka operasyonunu ertelediler, niye erteliyorsunuz DAEŞ orada? Plan, tüm bu operasyonların birlikte yürütülmesiydi. Baktılar sonuç almaya başladık, hemen planları değiştirdiler. Bizim için artık ok yaydan çıktı. El Bab’ı da Menbiç’i de diğer bölgeleri de terör örgütlerinden temizlemeden durmayacağız.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • admin2
    Ferit Koloğlu ;

    Bunca beladan sonra Cumhurbaşkanı hala komşulara saldırmaktan geri durmuyor. Irak’ta Pers milliyetçiliği de ne demek oluyor? Sen sünnileri silahlandırıp, teröristlerine kucak açarken oturup ülkelerinin işgalini mi seyretseydiler? Bugün İran Irak’ta nüfuzunu artırmışsa o ülkeyi en zor anında desteklediği içindir. senin hükümetin ise o zamanlar IŞİD teröristlerini “sünni gençlerin öfkesi” olarak niteliyor ve hatta Musul konsolosluğunu boşaltmak zahmetine bile katlanmıyordun! Irak’a nüfuzun yolu, dostluğun bu ülkenin meşru hükümetiyle işbirliği içine girmektir, muhaliflerini desteklemek değil.Kaçak ve katil Tarık Haşimi ve benzerlerini ülkeden çıkar.

    06.01.2017 7:30 pm
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER