RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Musul’un Kurtarılması Operasyonun Gecikme Nedeni

Musul’un Kurtarılması Operasyonun Gecikme Nedeni
23.12.2016 © RAST HABER

Irak Elnecba islami direniş hareketi genel sekreteri şeyh Ekrem Elkabi dün yaptığı açıklamada Amerikalıların Neyneva ilindeki Musul savaş meydanından ve Elkiyare üssünden dışarı çıkmadıkça Musul’un kurtarılması operasyonun daha da uzayacağını dile getirdi.

Neyneva ili merkezindeki Musul kentinin IŞİD terör örgütünden kurtarılması operasyonu geçen ekim ayından beri Irak başbakanının emriyle başladı ve şimdiye kadar bu kentin büyük bir kesimi kurtarılmıştır.

Elkabi soykırımcı rejim İsrail, Amerika ve İngiliz sömürgeci ülkelerin bölgedeki kargaşa ve gerilim ortamından faydalandıklarını Arabistan’ın da siyonist planların takipçisi olduğunu vurguladı.

Irak Elnecba İslami direniş hareketi genel sekreteri Musul savaşı ile Halep’in kurtarılması operasyonun eş zamanlı yapılmasının teröristlerin moralini çökerttiğini Suriyeli güçlerin Halep’te ve Iraklı güçlerin de Musul’daki zaferleri terörizm hamilerine büyük darbe indirdiğini söyledi.

Elkabi, İran’ın bölgede terörizmle mücadele eden Irak’taki İslami direniş gruplarının yanında olan tek ülke olduğunu vurguladı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER