RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Müttefiklerimizden Daha Fazla İstihbarat Paylaşımı Bekliyoruz

Müttefiklerimizden Daha Fazla İstihbarat Paylaşımı Bekliyoruz
06.02.2017 © RAST HABER

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurul toplantısı sonrası yaptığı açıklamada,vergisini zamanında ödeyen mükelleflere yüzde 5 indirim yapılması için Bakanlar Kurulu’nun yetki verdiğini açıkladı.

Numan Kurtulmuş’un konuşmasının satır başlıkları şöyle:

Referandum süreciyle ilgili de konuşan ve Ak Parti’nin Referandum sloganını açıklayan Kurtulmuş şöyle devam etti: “Eğer bugün Türkiye bir Suriye bir Irak olmadıysa bunun en başlı sebeplerinden biri Türkiye’deki sandığın ortada olmasıdır. Kimisi evet diyecek kimisi hayır diyecek. herkes bu süreç içerisinde istediğini ortaya koyacak. Bu bir parti seçimi değildir.Burada kimse demokratik bir yarış olacağından endişe etmesin. Sonucunda millet ne derse başımızın gözümüzün üstünedir. Biz pozitif bir kampanya yürütüyoruz.Sloganımız ‘Yeni Türkiye için evet.’ Biz kampanya boyunca eveti anlatacağız ve halkımızın büyük bir çoğunluğunun evete destek vereceğini görüyoruz.”

ASTANA VE CENEVRE SÜRECİ 

Suriye’de ateşkes süreci ile ilgili konuşan Kurtulmuş, “6 yıldır devam eden bu iç savaş sonrasında ilk sefer muhaliflerle rejim unsurlarının bir araya gelmesidir. Astana başarılı bir şekilde sona ermiştir. Astana süreci Cenevre sürecinin alternatifi değildir. Biz Türkiye olarak Cenevre sürecine destek veriyoruz. Nerede olduğu fark etmez, bir an evvel barış görüşmelerinin tamamlanmasıdır. Türkiye diplomatik gücünü ortaya koyuyor” dedi.

İSTİHBARAT PAYLAŞIMI 

İstihbarat paylaşımı ile ilgili de konuşan Kurtulmuş, “Bizim  dostlarımızdan, müttefiklerimizden beklediğimiz, sadece DEAŞ’a karşı birtakım  bilgilerin, bulguların ya da istihbaratın paylaşılması değil. Aynı şekilde  PKK/PYD unsurlarının da Türkiye’ye karşı hareketlenmeleri konusunda Türkiye’nin  bilgilendirilmesidir. Dostluk, müttefiklik bunu gerektirir. Son zamanlarda,  bilgi, istihbarat paylaşımında olumlu gelişmeler vardır. Ama bütünüyle, bütün  bilgilerin paylaşıldığı istihbarat paylaşımını da beklediğimizi ifade etmek  isterim”

“Biz bütün terör örgütlerine diz çöktüreceğiz derken hamasi konuşmuyoruz. Türkiye terör örgütleriyle can hıraş bir mücadele veriyor. Dolayısıyla bu terör örgütlerinin mutlaka diz çöktürülmesi Türkiye’nin bekası için zorunludur. Türkiye terörle yaşayamaz. Tüm örgütlere karşı bütün operasyonlar yapılacak.

DEAŞ’ın Türkiye içerisindeki  olası insan kaynaklarının toparlanması için gayretle yapılan bir mücadele içindeyiz. Dergilerle başka yollarla bir çok tehdit alınıyor. Bunlara karşı ilave tedbir alınıyor. Her gelen istihbarat ciddiyetle değerlendiriliyor.”ifadelerini kullandı. 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER