RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Myanmarlı İki Müslüman İşkence Sonucu Hayatını Kaybetti

Myanmarlı İki Müslüman İşkence Sonucu Hayatını Kaybetti
09.01.2017 © RAST HABER

RASTHABER- Myanmar askerlerinin Rahin eyaletindeki köylere saldırısı sonucu Rohingya (Arakan) halkından iki sivil işkence sonucu yaşamlarını yitirdi.

Press Tv’nin haberine göre; Myanmar Ordusu ve sınır güvenlik güçleri ülkenin kuzeyinde yer alan birkaç köye saldırı düzenledi.

Bu saldırıda Rohingya (Arakan) Müslümanlarından 300’ü aşkın kişi tutuklanırken tutuklananlardan birçoğu ağır işkencelere tabii tutuldu. Bu zulüm ortamında Arakanlı Müslüman kadınların da taciz edildiği ve işkenceye tabii tutulduğu bildirilmekte.

Myanmar askerlerinin saldırısı sonucu şimdiye kadar Arakan Müslümanlarından yüzlercesi hayatını kaybetmiş ve binlercesi de evlerini terk etmek zorunda bırakılmıştı.

Uluslararası insan hakları kuruluşları Müslümanlara yönelik bu işkenceler konusunda sürekli uyarılarda bulunmakta ve bu zulümlere son verilmesini istemekte.

Rohingyalı Müslümanlar 2012 yılından beri kendi bölgelerinde sistematik bir şekilde zulme ve cinayete uğramakta ve bu bölgeleri terk ederek başka ülkelere göç etmeye mecbur bırakılmaktalar.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER