RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Nasrallah’tan Türk Askerlerinin Yakılmasına Tepki

Nasrallah’tan Türk Askerlerinin Yakılmasına Tepki
24.12.2016 © RAST HABER

RASTHABER- Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah;  Suriye ordusunun 4 yıl süren mücadelenin ardından Halep’i teröristlerden geri almasının ülkedeki çatışma sürecinde yeni bir etabın başlangıcı olduğunu ifade ederek; “Bugün, Halep’ten sonra, yönetimi değiştirme planlarının başarısız olduğunu söyleyebiliriz” dedi.

“Halep zaferi politik çözüm için yeni ufuklar açacak” ifadelerini kullanan Nasrallah, son gelişmelerin diğer ülkeleri daha gerçekçi bir noktaya taşıyabileceğini ve yeni bakış açıları kazandırabileceğini söyledi.

Halep için bir sonraki görevin ‘güçlendirme ve güvenlik’ olduğunu kaydeden Hizbullah lideri, silahlı grupların kenti ve bölgeyi hedef almaya devam edeceğini de ifade etti.

Arap devletlerini de eleştiren Nasrallah, özellikle Körfez ülkelerinin ve Ürdün’ün Filistin için harcadığı paralarla Suriye’deki “muhalifler” için harcadığı paraları kıyasladı.

Terör örgütü IŞİD tarafından vahşice yakılarak infaz edilen Türk askerleri vakıasını şiddetle kınayan Lübnan Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah, Türkiye hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“Türk ordusu bugün başka bir cephede olmasına rağmen, terör örgütü IŞİD’in Türk askerlerini İslam ve Müslümanlar adına vahşice yakarak infaz etmesini şiddetle kınıyoruz.

Bu olaydan daha önce de terör örgütü IŞİD, Ürdünlü pilotu ve Iraklı askerleri yakarak infaz ermişti. Biz yine bu vahşi ve insanlık dışı olayı şiddetle kınamıştık.”

Nasrallah sözlerinin devamında şunları söyledi: “İslami terörizm diye bir şey yoktur. Var olan sadece tekfirci terörist gruplardır.

İslam dini; Muhammedi İslam ve Kur’an İslam’ıdır. Terörizmi destekleyen ülkeler ne zamana kadar tekfirci teröristleri desteklemeye devam edecek?

Türkiye bugün tekfirci terör örgütü IŞİD’in ateşinde cayır-cayır yanıyor. Fakat buna rağmen, Ankara; Irak’ta IŞİD’e destek veriyor.

Türkiye’den beklentimiz terör örgütü IŞİD karşısında daha tutarlı bir siyaset izlemesidir.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 3 Yorum )

 • MALCOLM-XX ;

  Nasrallah’tan Türk Askerlerinin Yakılmasına Tepki

  ———–

  SAYGIDEĞER NASRALLAH BU HAYSİYETLİ TÜRKİYE ÇIKIŞI VE DOSTLUĞUYLA, TÜM TÜRKİYE’NİN KALBİNİ, VE TÜRKİYE’DE, LÜBNAN’IN YETİŞTİRMİŞ OLDUĞU SAYGIDEĞER NASRALLAH GİBİ GÜÇLÜ VE ONURLU BİR MÜSLÜMAN LİDERİ, DOST VE KARDEŞ OLARAK KAZANACAKTIR İNŞAALLAH !!!…

  24.12.2016 7:44 pm
 • EBHU HUSEYIN ;

  ISID’I DOGRAN ICAD EDEN SIYONIST ISRAILDIR.
  TURKIYENIN UMMETIN BIRLIGI ICIN VE BOLGEDEKI AKAN KANI DURDURMASI ICIN YAPTIGI SON CABALARI CEKEMIYEN SIYONISTLER TURKIYEY GOZ DAGI VERMEK ISTIYOR.
  BIRLIK OLMUS BIR ULKE, BIRLIK OLMUS BIR BOLGE VE BIRLIK OLMUS BIR UMMET, BU ZALIM, CANI SIYONIST TEROR ORGUTLERINI VE SAHIPLERINI YOK EDECEK GUC VE KUDRETE ALLAHIN YARDIMI ILE SAHIPTIR.
  CUNKU VAHDETTEN RAHMET VE GUC DOGAR.

  25.12.2016 12:41 am
 • bahadır yuksel ;

  Rabbim seni korusun seyyidim bu tekvirciler caniler bitmiyor bunlar..allah belasını versin bu tekvirci harici vahabici canilerin..ülkemde televizyon ekranından boy gösteren senocak köse ve Tezcan ve benzeri adamlar milletti kandırıyor buradan hükumete sesleniyorum bu adamlar isitci bunu bilsinler feto kadar tehlikeli

  25.12.2016 1:06 pm
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER