RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Numan Kurtulmuş’un Konuşmaları Mezhepçi Çevreleri Kudurttu

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un “Baştan beri Suriye politikasının büyük yanlışlarla dolu olduğuna inananlardanım.” açıklaması mezhepçi ve tekfirci çevreleri adeta kudurttu.

Numan Kurtulmuş’un Konuşmaları Mezhepçi Çevreleri Kudurttu
05.01.2017 © RAST HABER

Tekfirci ve mezhepçi söylemleriyle bilinen Haksöz Haber, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un özeleştiri yaparak Suriye politikasında Akl-ı Selime davetine bile tahammül edemedi.  Haksöz ,“ Numan Kurtulmuş Suriye’yi Her Konuştuğunda, Şebbihalar Raks Ediyor” başlığıyla duyurduğu haberde kendilerinden farklı düşünüldüğü için tahammülsüzce Kurtulmuş’u eleştirerek, suçlayıcı ifadeler kullandı.

Ötekileştirici söylemlerle varlığını sürdüren Haksöz, tekfirci ve mezhepçi tutumla yayınladığı haberleri halkın büyük kesimi tarafından tepki çekiyor.

Haksöz’ün ilgili haberi şöyle:

“Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Suriye politikası üzerine her konuştuğunda şebbihaların “Hükümetten Suriye itirafı” ve “Suriye’yi bu hale siz getirdiniz” sözlerine çanak tutuyor.

Numan Kurtulmuş’un “Baştan beri Suriye politikasının büyük yanlışlarla dolu olduğuna inananlardanım.” açıklaması Türkiye’deki şebbihaları tekrar sevince boğdu. Aynı Numan Kurtulmuş “Tabii ki Esed rejiminin, zalimlerin yanında yer alacak değiliz. Şimdi bunları tamir ediyoruz, düzeltiyoruz” sözlerini söylemesi tam bir çelişki olmuş.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Türkiye’nin Suriye politikasında neleri yanlış yaptığını, ortaya neden bir politika konulmadığını ve nasıl bir tamirat yaptıklarını açıklaması gerektiğinin altını çiziyor aksi takdirde İran muhiplerinin ve yerli şebbihaların bir önceki açıklamaları gibi bu sözler üzerine de epey raks edeceğini hatırlatıyoruz.”

on4

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 2 Yorum )

 • Abdulkaim ;

  Biz söylem ve tutumlarımızı siyasi iktidar odaklarının yada makam ve dolar dağıtan güç merkezlerinin politik yaklaşımlarına göre belirlemiyoruz ki kalkıp iktidarın bakanının yaptığı açıklamayla “raks” edelim!

  Bizlerin söylem ve tutumlarını belirleyen ilkeler takva ilkesidir.İlahi ahlaktır.Bu ilkeler ekseninde hangi siyasi güç olursa olsun eleştirilmekten muaf değildir.

  İktidarın bakanı hatalarını anlayıp bizimle ortak bir zeminde buluşmuşsa bu tercihinden dolayı kendi si etkilenir.Hayrı tercih ettiyse mükafat şer olanı tercih ederse mücazat görür!

  Kendi çapsız,ilkesiz,iktidar ve güç merkezlerine göre şekil alan karaktersizlerden mi sanıyorlar herkesi?

  05.01.2017 2:44 pm
 • tahir toprak ;

  Nato dinci, suudi-katar-mossat beslemesi Haksöz-özgürder-ihh cinayet şebekeleri, kanlı siyonist yüzleri ortaya çıktıkça, iran ve devrimci müslümanlara saldırıyor ve kinlerinden gebermeye devam ediyorlar!.

  05.01.2017 9:48 pm
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER