RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Nusra Cephesi Şam’ın Suyunu Kesti

Suriye dışişleri bakanlığı terörist Nusra cephesi ve bağlı grupların Şam içme suyunu kesmesini şiddetle kınarken, bu girişimin insanlığa karşı cinayet olduğunu belirtti.

Nusra Cephesi Şam’ın Suyunu Kesti
06.01.2017 © RAST HABER

İRİB’in bildirdiğine göre Suriye dışişleri bakanlığı dün yayınladığı bildiride, Suriyeli vatandaşların içme suyunun teröristlerce kesilmesinin, büyük bir insanlık suçu olduğunu belirtti.

Nusra cephesine bağlı teröristler “Vadi Berdi” bölgesinde 14 günden beri Şam’ın “Ayn el-fice” nehrinden sağlanan içme suyunu kestiler; bu yüzden Suriye’nin başkentinde tankerle su dağıtılıyor.

Suriye ordusunun ardı ardına kazandığı zaferleri ve teröristlerin yenilgiler ardından terörist gruplar ülkenin alt yapısını tahribe başladılar, bu arada ülkede elektrik ve su şebekesinde büyük hasarlar oluşturdular.

Suriye’de bulunan BM insanseverlik işleri koordinasyon bürosu da yayınladığı bildiride, Şam ve yakınlarında yaşayan 4 milyon vatandaşın sularının kesildiğine işaretle, bölge içme suyunun %70’ini sağlayan Ayn el-Fice ve Vadi Berdi  su kaynaklarının kesilmesini, kasten alt yapıyı tahrip girişimi olduğunu belirtti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER