RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Nusra Cephesi Türkiye’den “Suriye’de Ateşkesi Boz” Talimatı Aldı

Nusra Cephesi Türkiye’den “Suriye’de Ateşkesi Boz” Talimatı Aldı
06.01.2017 © RAST HABER

Suriye müttefik güçlerine yakın kaynaklar, terör örgütü Nusra Cephesi’nin, Türkiye’nin talimatıyla Suriye’deki ateşkes anlaşmasını bozmaya çalıştığını bildirdi.

Lübnan el-Meyadin TV kanalının bugün verdiği habere göre, Suriye müttefik güçlerine yakın bir kaynak, üst düzey Türk subaylarının Haleb’in batısı, İdlip ve Suriye’nin kuzey ve kuzey batısında bulunduğunu, Türk subayları ile Nusra Cephesi elebaşları arasında çok yakın koordinasyon olduğunu bildirdi.

Aynı kaynak, Türkiye’nin Nusra cephesini ateşkese ilhak etmek için Moskova’ya baskı uygulamak amacı ile Şam yönetimine karşı gerilim oluşturmaya çalıştığını kaydetti.

Daha önce Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, silahlı grupların ateşkese bağlı olduğunu ileri sürerek, İran İslam Cumhuriyeti’nden ateşkese bağlı kalması için Suriye yönetimi üzerinde ağırlığını koymasını istemişti.

Ancak İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi, Türk yetkililerinin yapıcı olmayan açıklamalarının sadece mevcut durumu daha da çetrefil hale getireceğini ve Suriye krizinin siyasi çözümü önündeki sorunları arttıracağını vurguladı.

ajanslar

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 2 Yorum )

  • MALCOLM-XX ;

    Nusra Cephesi Türkiye’den “Suriye’de Ateşkesi Boz” Talimatı Aldı (NUSRA’NIN KUYRUĞU ZORA GİRDİ YA !…)

    ————

    GERÇEKTEN BÖYLE DURUMLAR VARSA, ORTAK, KALICI STRATEJİK BÖLGE ÇIKAR VE DOSTLUKLARININ GELECEĞİNİ TEHLİKELİ MECRALARA ATMIŞ OLMA ADINA BÜYÜK AYIP OLMUŞTUR AMA BAĞIŞLAYINIZ DA AK PARTİ HÜKUMETİ, UYUMLU VE AKILLI UYGULAMALARLA MEVCUT MÜSTAKBEL BÜYÜK KAZANIMLARINI, BU GİBİ KÜÇÜK, YARARSIZ HESAP VE TUTUMLARLA ÇAR ÇUR EDECEK DENLİ APTAL FİLAN DEĞİLDİR; BUNU KABUL EDEMEM DOĞRUSU BAĞIŞLAYINIZ LÜTFEN !!!…

    07.01.2017 12:01 am
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER