RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

O IŞİDliler Bakın Nereye Saldıracaklarmış!

Adana’da tutuklanan Danimarka ve İsveç uyruklu 2 IŞİD üyesinin, saldırı düzenleme amacıyla Avrupa’ya gitmeye hazırlandıkları bildirildi.

O IŞİDliler Bakın Nereye Saldıracaklarmış!
11.02.2017 © RAST HABER

Adana’da tutuklanan Danimarka ve İsveç uyruklu 2 IŞİD üyesinin, sahte kimlikle Türkiye’ye girip saldırı düzenleme amacıyla Avrupa’ya gitmeye hazırlandıkları bildirildi.

Yapılan sorgulamada Lübnan uyruklu Danimarka vatandaşı Mahamad Laban ve Irak uyruklu İsveç vatandaşı Mohammed Tofik Saleh’in, 2014 yılında Suriye’ye geçerek IŞİD’e katıldıkları belirlendi.

Zanlılardan Saleh’in 2014 yılında eşi Fatime El Rudeyni ile iki kızını alarak Türkiye üzerinden Suriye’ye geçmeye çalıştığını, bu sırada eşinin vazgeçerek İsveç’e döndüğünü, Saleh’in iki kızıyla Suriye’ye geçtiği, Rudeyni’nin İsveç’e dönünce eşinin kızlarını kaçırıp IŞİD’e götürdüğü yönünde suç duyurusunda bulundu belirtildi.

3 yıl boyunca Suriye’de silah ve bomba eğitimi aldığını belirlenen zanlılar bunu kabul etmeyerek Avrupa’dan Suriye’ye Müslümanlara para, giyecek ve gıda yardımı yaptıklarını ileri sürdü. Polis, yaptığı çalışmada zanlıların üzerinden çıkan dijital malzemelerde, silahlı fotoğraflarına ulaştı.

IŞİD mensupları, dün çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanmıştı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER