RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

ÖSO’dan Ateşkes Açıklaması!

ÖSO’dan Ateşkes Açıklaması!
29.12.2016 © RAST HABER

Suriye hükümeti ile muhalefet arasında varılan ve Türkiye ile Rusya tarafından da desteklenen ateşkesin ardından açıklama yapan Özgür Suriye Ordusu sözcüsü, hiçbir grubun anlaşmanın dışında bırakılmadığını söyledi.

Muhalefetin ateşkese uyacağını ve Rusya ile Türkiye’nin garantörlüğünde gerçekleştirilecek görüşmelerde yer alacağını ifade eden sözcü, “Politik çözüm için yapılacak görüşmeler Cenevre sürecine uygun ilerleyecek, (Suriye Devlet Başkanı Beşar) Esad’ın Suriye’nin geleceğinde söz hakkı olmayacak” dedi.

Türkiye ‘BM’nin terör örgütü saydığı’ örgütlerin, Suriye ordusu da IŞİD, el Nusra ve onlarla bağlantılı örgütlerin ateşkes kapsamında tutulmayacağını açıklamıştı. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 3 Yorum )

 • haci bayazit ;

  sömürgeci emperyalizmin uşağı ‘islamın en büyük düşmanı’ münafık kardeşlerin göğdesinden çıkmış cehennem zebanileri, emperyalist hedefler uğruna ‘direnişin altın halkası Suriye’yi yıkmaya uğraşıp ‘bölgeyi kann gölüne çeviren’ bunca yıkımın hesabı vermeyeceğinizi sanıyorsunuz; bölgdedeki münafık haminiz ‘bataklıkdan çıkış için’ halen siz hainleri kullanıyor; ama şuna emin olun ASLA yaptığınızın hesabını vermekden kurtulamıyacaksınız! hacı bayazıt

  29.12.2016 5:42 pm
 • MALCOLM-XX ;

  ÖSO sözcüsü, “Politik çözüm için yapılacak görüşmeler Cenevre sürecine uygun ilerleyecek, (Suriye Devlet Başkanı Beşar) Esad’ın Suriye’nin geleceğinde söz hakkı olmayacak” dedi…

  ————

  ŞIMARIKLIĞI VE HADSİZLİĞİ GÖRÜYOR MUSUNUZ ?!

  SANKİ SAVAŞI KAZANMIŞ GİBİ KONUŞUYORLAR !!!…

  BU ŞIMARTILAN MEZHEPÇİ ÖSO KATİL SÜRÜLERİ, YA SAVAŞI KAZANMIŞ OLSALARDI ALLAH MUHAFAZA ?!…

  ZİLLET İÇERİSİNDE KALSINLAR İNŞAALLAH !!!…

  29.12.2016 6:02 pm
 • MALCOLM-XX ;

  Haşdi Şabi Suriye’ye girmeli mi?

  DEAŞ’a karşı operasyonların Suriye topraklarında devam edilmesi gerektiği için, Irak ve Suriye’nin güvenliği birbirine bağlı olup Haşdi Şabi’nin de Suriye’ye girmesi gayet meşrudur.

  —————

  HAŞDİ ŞABİ, SURİYE’YE GİRMELİDİR ; SURİYE’NİN RESTORASYON DÖNEMİNDE BÜYÜK YARARI OLACAKTIR !!!…

  RUSYA, ESAD KONUSUNDA ASLA TAVİZ VERMEMELİDİR ! DİK VE SAĞLAM DURMALIDIR KESİNLİKLE !!!… YERİNE ALEVİ BİRİ GELECEKMİŞ DE, PEKİ SURİYE ULUSAL SAVUNMA DİRENİŞ SEMBOLÜ OLAN ESAD’IN GELECEĞİNE HANİ SURİYE HALKI KARAR VERECEKTİ ?!

  ESAD, GAYRİ MEŞRU BİR BİÇİMDE GÖNDERİLİRSE, BU ONURLU DİRENİŞİN KAYIP HANESİNE YAZILACAK ALLAH KATINDA VE ONURLU DİRENİŞİN KAZANIMININ MANEVİ BETİ BEREKETİ KAYBOLACAKTIR ! DİRENİŞ CEPHESİ, BİLİNMELİDİR Kİ BU ANLAMDA ALLAH KATINDA ÇOK ÇOK BÜYÜK, ÇOK ÇOK ÖNEMLİ VE HASSAS BİR AMELİ SINAVDAN GEÇİRİLMEKTEDİR , BİLİNE !!!…

  29.12.2016 6:43 pm
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER