RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

“Pakistanlaşma Sendromu”nun Yegane Tedavi Yolu

“Pakistanlaşma Sendromu”nun Yegane Tedavi Yolu
02.01.2017 © RAST HABER

Kahir ekseriyeti bizatihi kendinden kaynaklanan bir yanlışlar silsilesi dolayısıyla Türkiye bugün teröre karşı bir varlık mücadelesi vermekte. Nereden ne zaman kimin eliyle geleceğinin belli olmaması dolayısıyla Türkiye’nin içinde olduğu durum pek çokları tarafından “asimetrik savaş” olarak tanımlanmakta. Ancak Türkiye’nin içinde olduğu sarmal sadece terör olmayıp meselenin sosyal, siyasal, ekonomik, kültürel ve dinsel boyutlarının da olması dolayısıyla içinde olduğumuz mevcut durum daha ziyade çok cepheli bir “hybrid war (yumuşak savaş)” tanımlamasına uygun düşmekte.

Evet, Türkiye halen tam olarak kime karşı verildiği netleşmemiş / netleştirilememiş bir savaşın içerisindedir. Maalesef halen gerek “devlet aklı” ve gerekse “entelektüel akıl” tarafından net olarak tespit edilememiş / isimlendirilmemiş bir kısım güçler, Suriye ve Irak’ta tam olarak başaramadıklarını bu coğrafya üzerinden yeniden sahnelemek için Türkiye’yi adım adım “Pakistanlaşma Sendromu”na sürükleme peşindeler.

Sosyal, siyasal ve ideolojik farklılıkları zenginlik olarak değil de ötekileştirme ve saldırganlığın sebebi kılma, etnik ve mezhebi yarıkların derinleştirilerek çatışmaya dönüştürülmesi, terör ve cinayetlerin gündelik hayatın parçasına haline getirilmesi, güvenlik ve huzurun tamamen ortadan kaybolarak ülkenin adım adım bir iç savaş ortamına hazırlanmasının adıdır “Pakistanlaşma Sendromu”!

>>YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ<<

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER