RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Parlamento Çalışamaz Hale Gelirse Erken Seçim Düşünülür

Anayasa görüşmelerine ilişkin konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Öyle veya böyle 8 madde geçti, bu iş bu hafta içerisinde biter” dedi.

Parlamento Çalışamaz Hale Gelirse Erken Seçim Düşünülür
13.01.2017 © RAST HABER

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Meclis’te sert kavgalara neden olan anayasa değişiklik teklifi oylamasına ilişkin olarak, “Öyle veya böyle 8 madde geçti. Çok çirkin durumların yaşanması hiçbir milletvekiline yakışmadı. Öyle veya böyle 8 madde geçti, bu iş bu hafta içerisinde biter” dedi.

Gazetecilerin Meclis’teki başkanlık görüşmelerine ilişkin sorularını yanıtlayan Erdoğan, “Ben, bu işin öyle ya da böyle biteceğine inanıyorum. Bittikten sonra da işin asıl sahibine gidecek. Millet bunun asıl kararını verecek. Bu telaş niye? Böyle kürsü kırmak, dökmek, katiplerin çevresindeki çiçeklikleri devirmek. Eninde sonunda buradaki arkadaşlar milletin vekilleridir, asıl değil. Asıl bekliyor. 330 aşılırsa nihai kararı ben vereceğim diyor” ifadelerini kullandı.

Erdoğan gelen erken seçim sorusuna “Son 14 senede partimizi kurduğumuz zaman benim bir sözüm vardı, ‘Koasliyonlar dönemi olmayacak’ dedik. 5 yılla başladık, ondan sonra 4 yıla. Erken seçimin isabetli olacağını düşünmedik. Belli bir istikarar üzerine gündeme gelen konu değil. Parlamento çalışamayacak hale gelirse düşünülebilir. Samimi, dürüst bir şekilde, kavga gürültüye gerek yok. Düşüncelerini parlamentoda söyleyin, 330 nasıl geçecekse, zaten geçiyor” yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsviçre’nin Cenevre kentinde yapılan Kıbrıs müzakerelerine ilişkin konuştu.

“Kuzey Kıbrıs yoğun bir çalışmanın içerisinde, samimiyet ortaya koyuyor ama Güney Kıbrıs ve garantör ülke olarak Yunanistan, hâlâ bunlar farklı beklentiler içerisindeler. Türk askerinin Kıbrıs’tan çekilmesi söz konusu olamaz” dedi.

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER