RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Putin ve Esad Halep’i Görüştü

Putin ve Esad Halep’i Görüştü
23.12.2016 © RAST HABER

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e Moskova’nın Halep’in özgürleştirilmesindeki katkılarından dolayı teşekkür etti.

Suriye’nin resmi haber ajansı SANA’da yer alan habere göre, iki taraf gerçekleştirdikleri telefon görüşmesinde Suriye’deki politik sürecin nasıl olacağını ele aldı. Esad, Suriye’nin kilit müttefiği olan ve Halep’in özgürleştirilmesine diğer müttefiklerle birlikte katkı koyan Putin ile Rusya’ya teşekkür etti.

Halep’te kazanılan zaferlerin Suriye’deki politik ilerlemenin önünü açtığını ifade eden Esad, “Politik sürecin rayına girmesine ve barışa engel olan tarafları uzaklaştıracağız” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

 • MALCOLM-XX ;

  Esad ve Erdoğan Ocak ayı sonuna kadar yan yana gelecek ve el sıkışacaklar..

  Ömer Ödemiş/ABC Gazetesi

  ŞAM MESAFELİ
  Yaklaşık 6 yıldır cihatçı çetelere karşı büyük bir mücadele veren Suriye’nin askeri ve güvenlik bürokrasisinin bu görüşmeye temkinli yaklaştığı ve “Erdoğan bu savaştaki suçunu kabul edip özür dilemeden bu görüşmenin yapılmaması daha doğru olurdu” yaklaşımının hakim olduğu biliniyor.

  ———————

  BENCE DE SURİYE’NİN MAZLUM HALKI, HİÇ ŞÜPHESİZ Kİ BU ÖZÜRSÜZ EL SIKIŞMAYA KARŞI ÇIKACAKTIR, ÇIKAMAZSA DA, İÇİNE ATAR VE İLERİDE ESAD’A YÖNELİK ÇOK OLUMSUZ BİR ÖFKE PATLAMASINA VE BUNUN ÇOK OLUMSUZ SONUÇLARINA NEDEN OLABİLİR DİYE DÜŞÜNMEKTEYİM ACİZANE !!!…

  ÇÜNKÜ MAZLUM SURİYE HALKI, ALEVİ-Şİİ VE SÜNNİSİYLE TAMAMI , MAALESEF SURİYE’DE DÖKÜLEN BU BÜYÜK KANIN SORUMLU MÜSEBBİPLERİ ARASINDA, OLDUKÇA ÖFKEYLE YAKLAŞTIKLARI AKP YÖNETİMİNİ DE, AĞIRLIKLI BİR BİÇİMDE SAYMAKTADIRLAR MAALESEF !!!…

  24.12.2016 8:20 pm
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER