RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Rakka Operasyonunda 3. Aşamaya Geçildi

YPG’nin öncülük ettiği Demokratik Suriye Güçleri (DSG), Rakka’da IŞİD’e yönelik operasyonda yeni aşamanın başladığını duyurdu. Operasyonun üçüncü aşamasıyla Rakka’nın doğusunun IŞİD’den alınması ve kentin kuşatılması hedefleniyor.

Rakka Operasyonunda 3. Aşamaya Geçildi
04.02.2017 © RAST HABER

IŞİD’in başkent ilan ettiği Suriye’nin Rakka kentinin geri alınması için başlatılan operasyonda üçüncü aşamaya geçildiği Tel Abyad’ın güneyindeki Suluk kasabasında düzenlenen basın toplantısıyla duyuruldu.

Demokratik Suriye Güçleri Komutanı Cihan Şex Ehmed tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Her gün ağır yenilgilerle yüz yüze kalan IŞİD çeteleri, sivillere dönük saldırılarını artırmakta. Hamlemizin üçüncü aşamasında Rakka’nın doğusunda bulunan köyleri, buralarda yaşayan sivillerin de desteği ile IŞİD çetelerinin zulmünden kurtaracağız. Yine aşiretlerin ve bölgenin kanaat önderleri ve ileri gelenleri ile Uluslararası koalisyon güçlerinin hava ve özel güç desteği ile Rakka’yı tamamen IŞİD çetelerinden temizleyeceğiz. Hamlemizin birinci ve ikinci aşamasında yer alan tüm güçler, üçüncü aşamada da yer alacaktır. Özgürleştirilen alanlardan çok sayıda genç, eğitimlerini tamamlayarak yeni oluşturulan gruplar içerisinde çetelere karşı mücadeleye dahil olacaklardır.”

Fırat’ın Gazabı adı verilen operasyonun ilk aşaması 5 Kasım’da, ikinci aşaması ise 10 Aralık’ta başlatılmıştı.

Sputnik

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER