RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Başbakan Hayırcıları Terör Örgütlerini Desteklemekle Suçladı

Başbakan Binali Yıldırım, partisinin grup toplantısında konuştu. Yıldırım, 16 Nisan’da darbe anayasasının değişeceğini söyledi. Yıldırım, “Lafla peynir gemisi yürümez. Hayırcıların bindiği HDP, PKK, FETÖ gemisi hiç yürümez” ifadelerini kullandı.

Başbakan Hayırcıları Terör Örgütlerini Desteklemekle Suçladı
14.02.2017 © RAST HABER

Başbakan Binali Yıldırım’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“DARBE ANAYASASI DEĞİŞECEK”

  • Vatandaş 16 Nisan’da sandığa gidecek. Darbe ürünü bu anayasayı değiştirecek. Vesayetin her türlüsüne dur demek için evet. Daha geniş temsil gücü olan bir meclis için evet. Bağımsız tarafsız yargı için evet.

“TERÖR ÖRGÜTLERİ HAYIR DİYOR”

  • Hayırcılar var… Lafla peynir gemisi yürümez. Hayırcıların bindiği HDP, PKK, FETÖ gemisi hiç yürümez. Şimdi biz diyoruz; PKK hayır diyor. FETÖ hayır diyor. DEAŞ hayır diyor. Sırtını PKK’ya yaslamış HDP hayır diyor. Bunlardan ses çıkmıyor; CHP niye böyle konuşuyorsunuz diyor. Vatandaşımızın kararına boynumuz kıldan ince.
  • Terör örgütleri hep beraber koro halinde ‘hayır’ propagandası yapıyorsa; bunun ülkemiz için bir işareti var. Bunu hatırlatmak mecburiyetindeyiz. Terör örgütlerinin hayır dediği yerde benim vatandaşlarım aynı safta olmayacaktır. Bu ülkede terör örgütlerinin gittiği yoldan giden hiçbir vatandaşımızın olduğunu düşünmüyorum. Terör örgütü ülkemizin, milletimizin, bayrağımızın düşmanıdır.

“EL BAB BÜYÜK ÖLÇÜDE KONTROL ALTINA ALINDI”

  • El Bab büyük ölçüde kontrol altına alındı. Amacımız, Türkiye’ye uzanan koridorların açılmasının önüne geçmek. Bu gayretlerimiz boşa gitmedi, amacına ulaştı. Ancak su uyur düşman uyumaz.

FETÖ İHRAÇLARI: YENİDEN DEĞERLENDİRME İMKANI GETİRDİK

  • Kamuda incelemeler, arındırmalar dikkatle devam ediyor. FETÖ ile bağlantısı olduğu ortaya çıkan kim olursa olsun hukuk içerisinde gereği yapılıyor. Araştırmalar sırasında yeniden değerlendirme imkanı da getirdik. KHK ile yeniden değerlendirme mekanizmasını hayata geçirdik. Bir nevi mahkeme gibi çalışacak, itirazları karara bağlayacak. Son kararnamede farklı olduğu anlaşılan bazı görevliler, bazı kamu görevlileri, görevlerine iade edildi. 

ABD’YE “GÜLEN” MESAJI

  • FETÖ’nün elebaşısının iadesi için de girişimlerimiz devam ediyor. Bu konuya özellikle önem veriyoruz. Türkiye’de yaşanmış bir katliamın birinci dereceden sorumlusu ABD’de bir çiftlikte yaşıyor. Bizim açımızdan bu kabul edilebilir bir şey değildir. Görüşmelerimiz devam ediyor. Umuyorum  ki, Amerikan yönetimi tarafından bu teröristbaşının iadesi açısından somut adımlar atılacaktır.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER