RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Rus Uçağının Ana Kara Kutusu Bulundu

Suriye’nin Lazkiye kentine ulaşmak üzere Rusya’nın Soçi kentinden havalanan ve kısa süre sonra düşen uçağın ana kara kutusuna ulaşıldığı açıklandı. Kutunun incelenmek üzere Savunma Bakanlığı’na bağlı bir araştırma enstitüsüne götürüleceği bildirildi.

Rus Uçağının Ana Kara Kutusu Bulundu
27.12.2016 © RAST HABER

Pazar günü Rusya’nın Soçi kentinden Suriye’nin Lazkiye kentine ulaşmak üzere havalandıktan sonra düşen yolcu uçağının ana kara kutusunun bulunduğu bildirildi. Kara kutunun kıyıdan yaklaşık 1600 metre açıkta ve 17 metre derinlikte bulunduğu açıklandı.

Kutunun incelenmek üzere önümüzdeki saatlerde Savunma Bakanlığı’na bağlı Hava Kuvvetleri Merkezi Araştırma Enstitüsü’ne teslim edileceği kaydedildi.

Savunma Bakanlığı’nın açıklamasına göre, 45 gemi, 15 su altı insansız aracı, 192 dalgıç, 12 uçak ve 5 helikopterle yürütülen arama çalışmalarında şu ana dek yaşamını yitiren toplam 92 kişiden 12’sinin bedenine ulaşıldı.

Ayrıca uçağın ana gövdesi ve motorun da bazı parçalarına ulaşıldığı açıklandı.

Uçağın neden düştüğüyle ilgili TASS’a konuşan bir kaynak, üzerinde en çok durulan teorinin yabancı bir nesnenin motora zarar verdiği yönünde olduğunu açıkladı. Ayrıca teknik arıza ve pilot hatası gibi olasılıklar üzerinde de duruluyor.

Rusya Federasyonu Savunma Bakanlığı’na ait yolcu uçağı Suriye’de gerçekleştirilecek yeni yıl kutlamalarına katılacak yolcuları taşıyordu.

Yolcuların arasında dünyaca ünlü Aleksandrov korosu üyesi 64 kişi de bulunuyordu. Mürettebat da dahil uçakta bulunan herkesin kazada öldüğü tahmin ediliyor.

ajanslar

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER