RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Rusya: “Amerika Liderliğindeki Koalisyon Suriye’de Başarısız Oldu”

Rusya Genel Kurmay Başkanı Valery Gerasimov, Amerika’nın liderliğindeki IŞİD ile mücadele koalisyonunun Suriye’de başarılı olmadığını söyledi

Rusya: “Amerika Liderliğindeki Koalisyon Suriye’de Başarısız Oldu”
11.01.2017 © RAST HABER

RASTHABER-Rusya Genelkurmay Başkanı Valeriy Gerasimov, ABD’ye ait B-52 tipi stratejik bombardıman uçaklarının 3 Ocak’ta Rusya’ya bildirimde bulunmadan Suriye’nin İdlib kentindeki hedefleri vurduğunu ve 20 sivili öldürdüğünü ifade etti.

ABD uçaklarının 29 Eylül’de Deyrizor’da Suriye ordusuna ait mevzileri vurduğunu ve bunun ardından IŞİD’in taarruza geçtiğini anımsatan Gerasimov, bunun bir örneğinin de İdlib’de yaşandığını vurguladı.

Kazakistan’ın başkenti Astana’da yapılacak Suriye görüşmeleriyle ilgili hazırlıkların yoğun şekilde devam ettiğini ifade eden Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya’nın uzman düzeyinde temsil edileceğini açıkladı.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, basın toplantısında Kazakistan’ın başkenti Astana’da yapılacak Suriye görüşmeleri için hazırlıkların yoğun şekilde devam ettiğini söyledi. Astana görüşmelerinin ne kadar süreyle devam edeceğinin henüz belli olmadığını söyleyen Peskov, şu an itibarıyla başka bilgi veremeyeceğini kaydetti.

Öte yandan Peskov, Rusya’nın Astana’da uzman düzeyinde temsil edileceğinin altını çizdi.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER