RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

‘Rusya, Filistin-İsrail Görüşmelerine Ev Sahipliği Yapmaya Hazır

IŞİD ile mücadelede Suriye’ye destek çıkarak Ortadoğu’da gücünü artıran Rusya, Filistin meselesinde de aracı olmak istiyor. Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, “Filistin ve İsrail liderlerinin görüşmelerine ev sahipliği yapmaya hazırız” açıklamasında bulundu.

‘Rusya, Filistin-İsrail Görüşmelerine Ev Sahipliği Yapmaya Hazır
13.01.2017 © RAST HABER

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Filistin-İsrail görüşmelerine ev sahipliği yapmaya hazır olduklarını söyledi.

Suriye hükümetine tekfirci terör grupları ile mücadelede destek veren Rusya, Ortadoğu’nun çözümü en zor olan ve işgalci İsrail rejiminin ortaya çıkardığı Filistin sorununu (!) da çözmek için adım attı.

Göçmen mülteci Yahudileri işgal ettiği Filistine getirerek kanunsuz olarak yapılan yerleşim yerlerinde barındıran ve bölgedeki çatışma ateşine benzin döken işgalci İsrail rejimi, Filistinlilerin arazilerini işgal ederek kendilerini de müleci haline getiriyor. İşgalle beraber bölgede bir İsrail sorunu yaratan Siyonist rejim, olmayan Filistin sorununu da gündemde tutarak, kendini temize çıkarmaya çalışıyor.

Ortadoğu siyasetinde ve bölgedeki gücünü artıran Rusya ile Filistin arasındaki ilişkiler de günden güne artıyor.

Resmi temaslarda bulunmak için Rusya’nın başkenti Moskova’ya giden Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) Genel Sekreteri Saib Ureykat, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile de bir araya geldi.

İkili görüşme sonrasında yaptığı açıklamalarda, Filistin-İsrail görüşmelerinin dondurulmuş olduğunu ve Rusya’nın bundan endişe duyduğunu ifade eden Lavrov, “Biz geçen sene Filistin ve İsrail liderlerinin görüşmesine ev sahipliği yapmaya hazırdık. Bugün de aynı şekilde görüşmelere ev sahipliği yapmaya hazırız. Yeter ki taraflar da hazır olduklarını onaylasın.” açıklamasında bulundu.

Filistinli farklı grupların haftaya Moskova’da bir araya geleceğini belirten Lavrov, “Bu gruplar görüşerek fikir ayrılıklarını müzakere etmeli ve ortak tutum sergilemelidir. Filistinliler kendi aralarında birlik sağlarlarsa İsrail’le müzakerelerde daha etkin olurlar.” ifadesini kullandı.

ajanslar

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER