RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Rusya Sözcüsünden ABD’ye Yanıt

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Rusya’nın ABD seçimlerine karıştığına dair raporla alay ederek “Rus hackerlar Obama’nın beynini bozdu” dedi.

Rusya Sözcüsünden ABD’ye Yanıt
10.01.2017 © RAST HABER

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, ABD istihbaratının hazırladığı “Rusya’nın ABD’deki başkanlık seçimlerine müdahale ettiği”ne dair iddiaları “detaylandıran” raporla alay etti.

Sputnik‘in haberine göre Facebook’tan bir paylaşımda bulunan Zaharova, “Rus hackerlar ABD’de bir şeyleri bozduysa, iki şeyi bozmuştur: (ABD Başkanı Barack) Obama’nın beyni ve elbette Rus hackerlarla ilgili raporun kendisi” ifadelerini kullandı.

Rusya’nın ABD’deki başkanlık seçimlerine müdahale ettiğine dair istihbarat servisleri tarafından hazırlanan detaylı rapor, gizliliğinin kaldırılmasının ardından cuma günü açıklanmıştı.

Doğrudan RT ve Sputnik’i hedef alan raporda, “Rusya’nın devlet tarafından yönetilen propaganda makinesi (ülke içindeki medya araçları, RT ve Sputnik gibi küresel dinleyiciyi hedef olan yayınları ve yarı-resmi troll ağı) Kremlin’in mesajlarını Ruslara ve uluslararası dinleyicilere ileten platformlar olarak bu etkileme ağına katkıda bulundu” ifadelerine yer verilmişti. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER