RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Rusya’dan ABD Uyarı!

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Halep’i Suriye ordusunun geri almasından sonra Suriye’deki ‘muhalifleri’ destekleyen ABD’yi hedef alan açıklamalar yaptı

Rusya’dan ABD Uyarı!
27.12.2016 © RAST HABER

ABD Başkanı Barack Obama’nın Suriye’deki müttefikleri askeri malzeme gönderilmesine dair kısıtlamaları kaldıran kararı hakkında Rus Dışişleri’nden yapılan açıklamada “Söz konusu karar, Rusya Hava-Uzay Kuvvetleri, diğer Rus askeri personeli ve birçok kez saldırıya maruz kalan Suriye’deki büyükelçiliğimiz için de doğrudan tehdit oluşturuyor. Dolayısıyla bu hamlenin düşmanca olduğunu düşünüyoruz” dendi.

Obama, ABD Dışişleri ve Savunma bakanlıklarına gönderdiği genelgeyle, Suriye’deki yabancı güçlere askeri yardıma yönelik kısıtlamaları kaldırmıştı.

Senato’da kabul edilerek Beyaz Saray’a gönderilen ABD Savunma Bakanlığı’nın 619 milyar dolarlık 2017 bütçe tasarısına sonradan eklenen bir maddenin de belli koşullara bağlı olmak kaydıyla Suriye’deki muhaliflere ‘taşınabilir hava savunma füzeleri’ (MANPAD) verilmesinin önünü açtığı kaydedilmişti.

ABD’deki düzenleme hakkında konuşan Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, MANPAD’ların teröristlerine eline geçebileceğini ve bu durumun söz konusu kararın en kötü sonucu olacağını vurgulayarak uyarıda bulunmuştu.

ajanslar

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER