RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Şam’daki Rus Büyükelçiliği’ne Saldırılar Devam Ediyor

Rusya’nın Şam Büyükelçiliği dün ve bugün havan topu atışlarıyla iki kez saldırıya uğradı.

Şam’daki Rus Büyükelçiliği’ne Saldırılar Devam Ediyor
04.02.2017 © RAST HABER

Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan bir yetkili, büyükelçiliğin alanına isabet eden mayınlardan birinin ofis ile yatakhanelerin arasında, diğerinin ise elçilik binasının ara girişine 20 metre mesafede patladığını söyledi.

Büyükelçiliğe yapılan saldırılarda can kayıplarının olmadığı, ancak patlayan mayınların maddi zarara yol açtığı ifade edildi.

Rus Dışişleri Bakanlığı’ndan saldırı ile ilgili yapılan açıklamada, “Rusya’nın Şam Büyükelçiliği’ne bir kez daha gerçekleştirilen terörist saldırıları kararlılıkla kınıyoruz. Büyükelçiliğimize menfur saldırıların şimdi de gittikçe güçlenen ateşkes ortamında ve açıkça ateşkesi bozmaya yönelik olduğunu ve siyasi süreci normalleşme çabalarını boşa çıkarmak üzere yapıldığını kaydediyoruz. Bu suçlar cezasız kalamaz. Rusya’nın Suriye’deki teröristlerle kararlı ve amansız mücadelede izlediği prensip çizgisi aynı şekilde devam edecektir” denildi.

GÜÇLERİN BİRLEŞMESİ ÇAĞRISI YAPILDI

Kremlin yönetiminin uluslararası toplumun ‘teröristlerin tehlikeli provokasyonuna gerektiği gibi tepki göstereceğini’ umduğu ifade edilen açıklamada ayrıca “BM Güvenlik Konseyi’nin antiterör kararlarının yerine getirilmesini, teröristlere silah ve parasal desteğinin kesilmesini kararlılıkla talep ederiz. İŞİD, El Nusra, Suriye ve bölgedeki destekçileri şahsında tehlikeli terörizmin kökünün bir an önce kazınması için güçlerin birleşmesi için çağrıyoruz” ifadeleri yer aldı.

sputnik

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER