RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Şeyh İsa Kasım Türkiye’ye Sürgüne mi Gönderilecek?

Şeyh İsa Kasım Türkiye’ye Sürgüne mi Gönderilecek?
15.02.2017 © RAST HABER

Bir Arap haber kaynağına göre Bahreyn Kralı Şii Lider Şeyh İsa Kasım’ın Türkiye’ye sürgüne gönderilmesi konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la anlaştı.

Panorama Al Şarkol Avsat’ın haberine göre, Al-i Halife rejiminin Şeyh İsa Kasım’ın vatandaşlığını kaldırıp onu sürgüne göndermeye yönelik planları, Bahreyn halkının kefen giyip sokaklara dökülmesine yol açtı.

Buna göre, Bahreyn Kralı, Şeyh’i göndermek için Şii nüfusu düşük olmasıyla birlikte basın, ekonomik ve siyasi olanaklardan yoksun olan bir Müslüman ülke arayışında, böylece Şeyh İsa Kasım’ı kolaylıkla kontrol edeceğini düşünüyor.

Kaynağa göre, İran ve direniş destekleyicisi ülkelerin bu amaca uygun olmadıkları için en iyi seçenek Türkiye’dir. Bunun nedeni de bu ülkenin ABD ve Siyonistlerle yakın olması ve Al-i Halife için uygun bir ortama sahip olmasıdır. Bu yüzden Bahreyn Kralı bu ülkeyi ziyaret eden Erdoğan’la Şeyh İsa Kasım’ın bu ülkeye sürgün olarak gönderilmesi üzerinde anlaşmıştır. Buna karşılık da Bahreyn, Türkiye’de yatırım yaparak bu ülkedeki ekonomik sorunların giderilmesine yardımcı olacağını söz vermiştir.

mehr

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • asç ;

    Bize ve Rabbimize düşman zalim ve azgın Münafıklerın ellerı kurusun
    Rabbimiz onların tuzaklarını onlara çevirsin onları rezil ve ebter kılsın geçmişlerine yaptığı gibi

    15.02.2017 1:56 pm
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER