RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Şeyh İsa Kasım’ın Evine Yapılan Saldırı ‘‘Bahreyn Yönetiminin’’ Dikta Bir Rejim Olduğunun Göstergesidir

İslami uyanış şehitlerinin dökülen kanları, Bahreyn’in mazlum halkına izzet ve zafer getirecektir inşallah.

Şeyh İsa Kasım’ın Evine Yapılan Saldırı ‘‘Bahreyn Yönetiminin’’ Dikta Bir Rejim Olduğunun Göstergesidir
27.12.2016 © RAST HABER

Şeyh İsa Kasım’ın Evine Yapılan Saldırı ‘‘Bahreyn Yönetiminin’’ Dikta Bir Rejim Olduğunun Göstergesidir

Kum İlim Havzası Müderrisler Camiası, yayımladığı bildiride; Bahreyn rejiminin Şii alim Şeyh İsa Kasım’ın evine yaptığı saldırıyı şiddetle kınayarak, dikta padişahlık rejiminin zulme karşı direnen ve özgürlük isteyen mazlum halkın feryatları sayesinde, karanlığa gömüleceğini müjdeledi.

Kum İlim Havzası Müderrisler Camiası, Bahreyn rejiminin Ayetullah Şeyh İsa Kasım ve mazlum Bahreyn halkına karşı uyguladığı zulmü kınayan bir bildiri yayımladı.

Bildirinin tam metni aşağıda yer almaktadır:

Bismillahirrahmanirrahim

Bahreyn rejim güçlerinin, Ayetullah Şeyh İsa Kasım’ın evine düzenlediği son saldırı, Şii alimin tutuklanması ve kanunlara aykırı olarak zalimane bir şekilde, vatandaşlıktan çıkarılmasını hedeflemekteydi fakat Bahreyn’in devrimci alimleri ve halkının sokağa dökülmesiyle birlikte bu hain plan suya düşmüş oldu.

Bahreyn rejiminin bu saygısızca tutumu, bir kez daha tüm dünyaya Bahreyn’de ki dikta padişahlık rejiminin varlığını ortaya koydu. Bahreyn’in zulme karşı direnerek, özgürlük sloganı atan mazlum halkının, bu dikta padişahlık rejimini tarihin karanlık sayfasına gömeceğinden kimsenin kuşkusu olmasın.

Bu nedenle Kum İlim Havzası Müderrisler Camiası, Bahreynli Şiilerin Lideri Ayetullah Şeyh İsa Kasım’ın evine yapılan saldırıyı şiddetle kınar ve Bahreyn dikta rejim yöneticilerine şunu hatırlatmak ister: Bahreyn’in devrimci ruha sahip halkı, her daim İslam dininin ve devrimci alimlerin destekçisi olmuştur ve olmaya da devam edecektir.

Devrimci ruha sahip Şii alime yapılan saygısızlık ve hakaret, halkın kıyam etmesine ve ayaklanmasına neden olacaktır. İslami uyanış şehitlerinin dökülen kanları, Bahreyn’in mazlum halkına izzet ve zafer getirecektir inşallah.

Vesselamu aleykum ve rahmetullah ve berakatuh

Muhammed Yezdi

Kum İlim Havzası Müderrisler Camiası Yüksek Şura Başkanı

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER