RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Şeyh İsa Kasım’ın Evine Yapılan Saldırı ile İngiltere Başbakan’ın Bağlantısı

Şeyh İsa Kasım’ın Evine Yapılan Saldırı ile İngiltere Başbakan’ın Bağlantısı
22.12.2016 © RAST HABER

RASTHABER-Bahreyn Hak Hareketi Sözcüsü, bütün inkılap güçlerinin Şeyh İsa Kasım’ın evinin etrafında kaldığını ve Al-i Halife’nin Ed-Deraz’a saldırmasının halkın Şeyh’i savunma konusundaki iştiyakını yükselttiğini söyledi.

Bahreyn Hak Hareketi Sözcüsü ve Temsilcisi Abdülgani El-Hançer Tesnim Haber Ajansı’na verdiği röportajda; Bahreyn halkının Şeyh İsa Kasım’ı kapsamlı ve güçlü bir şekilde savunduğunu vurgulayarak şunları söyledi:

“Şimdiye kadar güvenlik güçlerinin Ed-Deraz kasabasına düzenlediği saldırdı ve bölge halkı ile girdiği çatışmaya dair kesin bilgilere ve nedenlere ulaşılamadı. Ama Al-i Halife’nin bu şekilde, istediği zaman Ed-Deraz’a girebileceğini ve protestocuları dağıtabileceğini göstermeye çalıştığını düşünüyorum.

Al-i Halife’nin bu eylemi ile bölgede yaşanan olaylar, özellikle de İngiltere Başbakanı Theresa May’ın Körfez İşbirliği Konseyi toplantısına katılması ilişkilendirilebilir. Öte yandan halkın güvenlik güçlerinin bütün baskı eylemlerine ve göz yaşartıcı gaz kullanmasına rağmen Ed-Deraz’da Şeyh İsa Kasım’ı savunmak için huzur bulması, Al-i Halife’ye önemli bir mesaj gönderdi. Ed-Deraz kasabasının kuşatılması ve bölgeye giden yolların kapatılmasına rağmen, çok sayıda insan güvenlik güçleriyle çatışmaya girmiş ve bazı bölgeler de bu kuşatmayı kırmıştır.

Halkın Ed-Deraz’daki protesto ve yürüyüşleri devam etmelidir. Al-i Halife’nin yaptığı aptallık, halkın protestolara ve yürüyüşlere katılma konusundaki isteklerini arttırdı.

Theresa May ve bugün yaşanan olaylar arasında bir ilişki olduğunu yine vurguluyorum. Bu konu Halep ve Suriye’de yaşanan olaylar gibi bölgedeki çeşitli olaylarla bağlantılıdır.”

Hak Hareketi Sözcüsü halkın geniş çaplı protestolarına değinerek şunları söyledi: “Çok sayıda kişi Ed-Deraz’da toplandı ve etraf köylerde de protestolar ve yürüyüşler gerçekleşti. Halkın Ed-Deraz kasabasındaki kuşatmayı kırma çabaları devam ediyor. Bahreyn halkı Ed-Deraz kasabası ve Şeyh İsa Kasım ile dayanışma içerisindedir. Herkes Şeyh’i savunmak için çaba göstermektedir.

Biz Hak Hareketi olarak güvenlik güçlerinin Ed-Deraz’a düzenlediği saldırının ilk anlarından itibaren Al-i Halife’ye karşı birlik oluşturmaya ve bütün inkılap ve halk kuvvetleriyle temas halinde olmaya çalıştık. İnkılap kuvvetleri arasında Şeyh İsa Kasım ile ilgili olarak görüş birliği bulunmaktadır. Bu yüzden hemen bildiri yayınlamış ve halktan Ed-Deraz’a hareket etmelerini istemişlerdir. Kesinlikle hepimiz Şeyh İsa Kasım ve Bahreyn halkının yanında kalacağız.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER