RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Şeyh İsa Kasım’ın Son Durumu

Şeyh İsa Kasım’ın Son Durumu
23.12.2016 © RAST HABER

RASTHABER- Şeyh İsa Kasım’ın İran’daki temsilcisi İngiltere’nin Al-i Halife’ye olan desteğinin güvenlik güçlerinin Şeyh İsa Kasım’ın evine saldırmasının asıl nedeni olduğunu vurguladı.

Şeyh İsa Kasım’ın İran’daki temsilcisi Şeyh Abdullah Ed-Deggag Tesnim Habere verdiği röportajda Şeyh İsa Kasım’ın durumunun iyi olduğunu belirterek şunları söyledi: ‘Al-i Halife Rejimi mücahit Şeyh İsa Ahmed Kasım’ı tutuklamak istemektedir ve dünkü saldırı aslında halkın nabzını ölçmek için planlanmış bir saldırıdır ve Allah’ın lütfu ve yardımı ile milletimiz güvenlik güçlerinin saldırısına karşı çok hızlı bir şekilde tepki göstermiştir ve rejim, şeyh İsa Kasım’a saldırmanın bu kadar kolay olmadığını, Şeyh’in milletimizin kırmızı çizgisi olduğunu ve canların onu savunmada bir değeri olmadığını anlamıştır.

Al-i Halife eğer İngilizlerin desteği altında olmasaydı Ed-Deraz bölgesine saldırı gerçekleşmezdi. İngiltere Başbakanı Theresa May’in Bahreyn’e gerçekleştirdiği ziyaretin, Körfez İş birliği Konseyi Toplantısına katılmasının ve İran İslam Cumhuriyetine karşı kullandığı ifadelerin ardından Al-i Halife ve Körfez ülkeleri liderleri İngiltere’nin kendilerini desteklediğini düşündüler.

Al-i Halife Güvenlik Güçleri üç nedenle Ed-Deraz bölgesine saldırmıştır. İlk konu, İngilizlerin Bahreyn’de Al-i Halife’ye olan desteğidir. Diğer bir konu, Amerika Başkanı’nın değişmesi ve koltuğa Trump’ın geçmesidir ve son olarak ta Al-i Halife’nin yeni yıl tatilini kullanmak istemesidir. Çünkü bu zaman zarfında her türlü ahmaklığı kolayca yapabilir.’

Şeyh Abdullah Ed-Deggag Şeyh İsa Kasım’ın durumu hakkında şunları söyledi: ‘Şeyh İsa Kasım’ın sağlık durumu çok iyi ve morali de çok yüksek. Şey İsa Kasım halkı istikrarlı ve kararlı olmaya teşvik ediyor ve onlara moral veriyor. Şeyhin evinin etrafında oturma eylemi düzenleyen halkın da morali çok yüksek. Çarşamba günü yaşanan olay sadece halkın iradesinin daha da güçlenmesine neden oldu.

Çarşamba günü güvenlik nedenlerinden dolayı şey İsa Kasım ile görüşemedim ama Şeyhin moralinin yüksek olduğundan haberim var. Rejimin Ed-Deraz’a gerçekleştirdiği ahmakça saldırı, halkın iradesini ve kararlılığını güçlendirdi. Milletimiz meşru hakları tam anlamıyla gerçekleşene kadar aynı şekilde bu hakları talep etmeye devam edeceklerdir.’

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER