RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Şeyh Zakzaki’nin Son Durumu

Şeyh Zakzaki’nin Son  Durumu
15.02.2017 © RAST HABER

RASTHABER-Nijerya İslami Hareketi, Şeyh Zakzaki’nin sağlığının son durumuna ilişkin bir duyuru yayınladı.

Bu duyuruya göre; Nijerya hükümetinin Şeyh Zakzaki’nin diğer gözünü de görme gücünden yoksun bırakmak istediğini açıkladı.

Ayrıca, “Geçen perşembe, Şeyh Zakzaki’yi tedavi eden hekimler bu konuda Nijerya hükümeti tarafından Şeyh’e daha fazla müdahale edilmesine izin vermediği takdirde, diğer gözünün de zarar göreceğine yol açacaktır” ifadeleri yer alıyor.

Nijerya İslami Hareketi: Nijerya hükümetinin baştan beri Şeyh’e zarar vermek istediği açık şekilde ortadadır, ancak bunu başaramadığı için tabiplere daha fazla müdahale izni vermemekle Şeyh Zakzaki’nin sağlık durumunun daha da kötüye gitmesini amaçlıyor. Bu yüzden tüm yazarlar, hukukçular ve özgürlükçü insanlardan bu kararı kınamalarını istiyoruz.

Hukuki takipler sonucu  muayene edilen Nijerya İslam Hareketi Lideri Şeyh Zakzaki’nin diğer gözünün de tamamen görme gücünden yoksun kalabileceği açıklandı.

Günlerdir aralıksız süren hukuki takiplerin sonucunda  Şeyh Zakzaki muayeneye edildi.

Doktorların muayenesinin ardından tıbbi müdahale yapılamadığından  Şeyh’in diğer gözünün de tamamen görme gücünden yoksun kalabileceği açıklandı.

Daha önce Nijerya ordusunun saldırısı sonucu Şeyh Zakzaki’nin sol gözü tamamen hasar görüp görme gücünü kaybetmişti. şimdi ise Şeyh’in diğer gözünün de tıbbi müdahale uygulanmadığı için aynı duruma gelebileceği bildirildi.

Nijerya mahkemesinin Şeyh’in serbest bırakılmasına ilişkin verdiği karara rağmen Nijerya hükümetive ordusu Şeyh Zakzaki’nin özgür bırakılmasından çekiniyorlar.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER