RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Siyonist Hahamlar ve Bahreyn Yetkilileri Birlikte Dans Etti

Siyonist Hahamlar ve Bahreyn Yetkilileri Birlikte Dans Etti
29.12.2016 © RAST HABER

RASTHABER- İsrail medyası ve haber ajansları, Manama’da yapılan kutlamada hahamların dansına ait videoyu defalarca kez yayımladı. Videolarda kutlamaya katılanların “İsrail halkı yaşıyor” adlı şarkıyla dans ettikleri görülmekte. 

Konuyla ilgili verilen bilgilere göre, Bahreynliler ve hahamlar Yahudilere ait “Hasidi Dini Hareketi” adlı şarkının müziği ile dans ettiler. Bu hareket İsrail’deki en büyük dini hareketlerden biridir ve Chabad Örgütü’ne bağlıdır. 

Chabad Örgütü Yahudi örgütleri arasında aşırılık ve Arap düşmanlığı konusundaki katı tavırlarıyla bilinmekte.

Örgütün üyesi olan Şabira hahamları 2009 yılında bir fıkıh kitapçığı yayımladılar. Kitapçıkta Yahudilerin Arap bebekleri katletmesinin caiz olduğu belirtildi. Siyonist hahamlar Mescid-i Aksa’nın tahrip edilmesi ve yerine heykel yapılmasına teşvik etme konusunda da büyük etkiye sahipler. 

Öte yandan Hamas konuyla ilgili bir bildiri yayımlayarak ziyareti kınadı. Örgüt açıklamasında “Filistin davasına uluslararası sempatinin ve Filistin halkının haklarının desteklenmesine yönelik artış, Siyonist yapının eylemlerine yönelik uluslararası boykotun büyümesi göz önüne alındığında, Bahreyn’de bir grup yetkili ve tüccarın Yahudi, Siyonist, ırkçı ve aşırılıkçı heyeti ağırlaması ve onlarla dans etmesi onur kırıcı ve utanç verici” ifadelerini kullandı.

Bahreyn bölge ülkelerine İsrail ile ilişkileri normalleştirme konusunda önderlik etmekte. Wikileaks tarafından yayımlanan belgelere göre; Bahreyn Dışişleri Bakanı Halit Bin Ahmed Âli Halife  defalarca İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile görüşmeye hazır olduğunu açıklamıştı. 

Bahreyn alimleri ise pazartesi günü yayımladıkları bildiride,  Al-i Halife ile Siyonist Rejim arasında ilişkilerin normalleştirilmesini tehlikeli ve kışkırtıcı bir adım olarak değerlendirdi.

Bildiride ayrıca, Al-i Halife hanedanının  bu adımının İslam ümmetine ve Arap dünyasına yapılmış bir ihanet olduğu  vurgulandı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER