RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Suriye 6 Yıldır Maruz Kaldığı Evrensel Terörle Sonuna Kadar Mücadele Edecek

Suriye 6 Yıldır Maruz Kaldığı Evrensel Terörle Sonuna Kadar Mücadele Edecek
05.01.2017 © RAST HABER

Suriye Cumhurbaşkanı Beşar el Esad dün Kilikya Ermeni Ortodoks Kilisesi Katolikosu I. Aram Keshishian ve ona eşlik eden heyeti kabul etti.

SANA haber ajansına göre, görüşmede Katolikos I.Aram Halep Kenti ve ahalisinin terörden kurtarılmaları münasebetiyle Cumhurbaşkanı el Esad ve Suriye halkını kutladı. Halep’in dış destekli terör nedeniyle yıllar boyunca yaşadığı acılara işaret eden Katolikos I. Aram; Suriye’nin tamamının en kısa süre içinde terörden kurtulmasıyla birlikte Suriye ve halkının istikrara kavuşması için sadık temennilerini ifade etti.

Suriye Cumhurbaşkanı Esad ise Suriye’nin altı yıldır maruz kaldığı evrensel terörün Suriye halkını tüm bileşenleriyle hedef aldığına dikkat çekti. El Esad bu savaşın, Suriye halkının birliğini ve homojenliğini sabote etme gibi temel hedeflerinde başarısız kaldığını belirtti. Savaşta Suriyelilerin saflarını birleştirmekle birlikte vatanlarına ve sahip oldukları tarih ve kimliğe daha çok tutunduklarına vurgu yapan el Esad; Suriye ve halkının asırlar boyunca sahip oldukları medeniyet ve asil tarihe işaret etti.

Bu arada Suriye ordusunun teröristlere karşı Suriye’nin bir çok yerinde saldırıları sürüyor. Teröristler Suriye’de ateşkesi çiğnemeye devam ederken,  ateşkes terör örgütü IŞİD ve en’Nusra’yı kapsamıyor. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER