RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Suriye Başbakanı: Halep Zaferi Batının ve Amerika’nın Planını Bozdu

Suriye Başbakanı: Halep Zaferi Batının ve Amerika’nın Planını Bozdu
22.12.2016 © RAST HABER

Suriye başbakanı İmad Hamis, İran dışişleri bakan yardımcısı ile görüşmesinde, Suriye’de teröristlere karşı Halep’de kazanılan zaferin yanı sıra Suriye genelinde kazanılan zaferlerin, Amerika ve Batılıların bölgedeki projelerinin yenilgiye uğradığını gösterdiğini söyledi.

İRNA’nın haberine göre, Hamis, dün Şam’da İran dışişleri bakan yardımcısı Hüseyin Caberi Ensari’yle görüşmesinde yaptığı açıklamada, teröristlerin Halep’de yenilgiye uğraması, direniş güçlerinin  zaferi olduğunu belirterek, ”Suriye’de ordu ve direniş güçlerinin  zaferlerinin  şehitlerin kanlarına karşı sorumluluğun yerine getirildiğini söyledi.

4bkca89f7761b4jsw4_800c450

Suriye başbakanı, İran ve Suriye arasında  tarihi ve  siyasi ilişkilerin köklü olduğuna işaretle, iki ülke arasında  bu durumun dikkate alınarak iktisadi alanda da ilişkilerin geliştirilmesi gerektiğini söyledi.

Hüseyin Caberi Ensari’de şunları söyledi: Suriye ordusunun Halep’deki zaferini, Suriye milletinin bir  başarısıdır.

İran ve Suriye ilişkilerinin   özellikle son yıllar başta olmak üzere geçmişte istisnai ve çok iyi olduğunu belirterek,  iki ülkenin siyasi ilişkilerinin her zaman stratejik olduğunu söyledi.

İran dışişleri bakan yardımcısı,  ikili ilişkilerin başta iktisadi olmak üzere her alanda geliştirilmesi  gereğine vurgu yaptı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER