RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Suriye Halkı Bu Zalim Savaşın Kazananıdır

Kilikya Ermeni Ortodoks Kilisesi Katolikosu I. Aram Keshishian dün Halep Valisi Hüseyin Diyab ve Baas Partisinin Halep İl Başkanı Fazıl Neccar’ın refakatinde Halep Kentinin eski semtlerinde dış güçlere tabi radikal teröristlerin tarih ve mirasa verdiği hasarı inceledi.

Kentin eski semtlerinde Kırk Şehit Ermeni Kilisesi, Büyük Emeviler Camii ve Halep Kalesini dolaşan Katolikos I. Aram; Suriye ve halkının maruz kaldığı bu zalim savaşa karşı zaferinden emin olduğunu ifade etti. Katolikos I. Aram; teröristler ve onları destekleyip yönlendiren tarafların tarihi eserlere, kutsal mekanlara ve mirasa verdikleri hasarın büyüklüğüne dikkat çekti. Bu yıkımdan duyduğu esefi ifade etmenin mümkün olmadığını kaydeden Katolikos I. Aram; Suriye halkının bu hasarı onarabileceğine inandığını da ifade etti.

Halep Valisi Diyab ise; Halep Kentinde dini mekanlar ve tarihi eserlerin terör örgütleri ve destekçileri tarafından maruz kaldığı büyük hasarın, Suriye ve halkının maruz kaldığı savaşın sistematik bir hedefi olduğunu ifade etti. Diyab terörü edat olarak kullanan dış güçlerin Suriye’nin tarihini, toplum yapısını ve medeniyetini kasıtlı olarak sabote etmeye çalıştıklarının altını çizdi.

Baas Partisi İl Şube Başkanı Neccar ise; teröre karşı şanlı bir zafer kazanan Halep halkının, bu terörün bıraktığı yıkımı da onarma gücüne sahip olduğunu kanıtlayacağını ifade etti.

Katolikos I. Aram’ın Halep Kentindeki incelemelerini İslam ve Hıristiyan birçok din adamının yanı sıra dini ve sivil toplum faaliyet temsilcileri katıldı.

2-16

08 Ocak 2017 - 9:37 'de eklendi ve 345 kez görüntülendi.
Etiketler :
Azerbaycan İslam Hareketi Lideri Tale Bağırov’dan Mesaj Var Azerbaycan İslam Hareketi Lideri Tale Bağırov’dan Mesaj Var
Arabistan ile Birleşik Arap Emirlikleri Arasındaki Yemen Çatlağı Büyüyor Arabistan ile Birleşik Arap Emirlikleri Arasındaki Yemen Çatlağı Büyüyor
ABD Irak’ta Yeni Bir Askeri Üs Kurdu ABD Irak’ta Yeni Bir Askeri Üs Kurdu
İsrail Casusları Suriye Topraklarında İsrail Casusları Suriye Topraklarında
İsrail’in Filistinlilere Yönelik Irkçı Politikaları İsrail’in Filistinlilere Yönelik Irkçı Politikaları
Rusya’dan Humus Saldırısıyla İlgili Açıklama Rusya’dan Humus Saldırısıyla İlgili Açıklama
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ