RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Suriye Halkı Vatanını Savunma Konusunda Kararlı

Suriye Halkı Vatanını Savunma Konusunda Kararlı
09.02.2017 © RAST HABER

Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad; Suriye Halk Meclisi ile Koordinasyondan Sorumlu Dimitri Sablen başkanlığında Suriye’yi ziyaret eden Rusya Duma Meclisi’nden bir heyeti kabul etti.

Suriye’deki son gelişmeler ve iki dost ülke arasındaki ilişkilerin ele alındığı görüşmede;Suriye halkına karşı dayatılan savaşın yol açtığı yıkımı onarma ve yeniden yapılandırma alanında geliştirme olanakları masaya yatırıldı.

Görüşmede Esad Suriye’nin terör örgütlere karşı savaşında sağladığı destek ve bulunduğu özverilerinden dolayı Rusya’ya takdirlerini ifade etti.

Esad Rusya’nın; gerek Suriye’de gerekse uluslararası platformlarda batılı devletlerin hegemonyacı ve sömürücü planlarına karşı mücadelede takındığı tutum ve egemenliğine, bağımsızlığına ve halklarının çıkarlarına tutunan devletlerden yana tutumunu övdü.

Suriye’deki durumların Suriye ve Rusya’nın istediği yönde ilerlediğine dikkat çeken Esad; Suriye halkının vatanını savunma ve ulusal uzlaşmalarda ilerleme azminde olduğunun altını çizdi.

Esad; Suriye’de savaşa son verme ve siyasi çözüm sağlanmasında en başarılı yolun bu olduğunu kaydetti.

Rus konuk heyet üyeleri; Rusya halkının teröre karşı savaşında Suriye halkını desteklediği ve Devlet Başkanı Vladimir Putin’in bu bağlamdaki kararlarını onayladığını ifade etti. Heyet üyeleri Suriye’de teröre karşı savaşın sonuçlarının sadece Suriye’yi değil, Rusya ve tüm dünyayı etkileyeceğinin altını çizdi.

Rusya’nın; maruz kaldığı terör savaşı nedeniyle acılarını hafifletme amacıyla Suriye ve halkına insani yardımlarını sürdürme özenine de dikkat çeken heyet üyeleri de; Suriye halkının acılarına son vermekle birlikte güvenlik ve istikrarın yeniden sağlanması yönünde tüm çabaların yoğunlaştırılması ve birleştirilmesi gereğini kaydetti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER