RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Suriye Krizine Dikkatleri Çekip Yemen ve Filistin’e Saldırıyorlar

Suriye Krizine Dikkatleri Çekip Yemen ve Filistin’e Saldırıyorlar
17.02.2017 © RAST HABER

Bölgesel ve küresel güçler Suriye krizini çözme çabalarını sürdürürken terörist İsrail rejimiyle Arabistan’daki Suudi krallık rejimi, gözlerden uzak fırsat kollayıp, Filistin ile Yemen halkına karşı saldırı ve katliamlarıyla işgal girişimlerini sürdürmektedirler.

Geçen Aralık Ayında Halep teröristlerden temizlendikten sonra, 24 Ocak günü Astana toplantısı yapıldı. Rusya ve İran Beşar Esad Hükümetini destekleyen taraf olarak, Türkiye ise silahlı muhalif gurupları eğitip donatan taraf olarak Suriye’deki ateşkesin denetlenmesi için üçlü bir mekanizma kurdular. Türkiye Suudi krallık rejimiyle Katar’ın da Astana toplantısına katılmalarını istedi. Ancak başarılı olamadı. Dünya toplumunun Astana toplantısının sonuçlarıyla yakından ilgilenmesi ve ona odaklanmasını fırsat bilen Suudi krallık rejimi Yemen halkının katliamını sürdürüyor. Sivilleri katlediyor. Hastaneleri bombalıyor. Halkı aç ve ilaçsız bırakarak savaş ve insanlık suçu işliyor. Siyonist İsrail rejimi de Filistinlilerin evlerini gasp edip, onları sürgün ediyor ve bu işgal ve zulme direnen Filistinlileri hiç çekinmeden katlediyor, tutuklayıp işkence ediyor. Katil İsrail rejiminin parlamentosu Kenneset 6 Şubat günü onayladığı yasayla Filistin topraklarının ve özellikle Batı Şeria topraklarının işgal edilmesi ve Yahudi sitelerinin kurulmasına ilişkin yasayı onayladı. Siyonist İsrail rejiminin Yahudi göçmenlere yerleşkeler kurma girişimleri son olarak yayınlanan BMGK’nin 2334 sayılı kararına da aykırıdır. Gayri meşru İsrail rejimi Beytul-Mukaddes’te 181 siyonist site ve toplu konut yapmaya başladı. Buna ilaveten 1948 yılında işgal edilen Filistin topraklarının Nagab bölgesinde yaşayan Filistinliler ve Arap halkı da bu bölgeden çıkarılacak. İsrail Tarım Bakanı Uri Ariel de geçenlerde yaptığı açıklamada, Nagab-Nakib bölgesinde yaşayan Filistinlilerin başka bölgeye sürgün edilmesi için yasa teklifi verildiğini söyledi. Bu yasa teklifi de 3 ay sonra ırkçı İsrail parlamentosunda görüşülecek. Amerika başkanı Donald Trump da bağımsız Filistin devleti ve iki devletli planının gerçekleştirilmesine lüzum kalmadığını belirtip, Siyonist rejimin daha bir azıp saldırganlaşmasına sebep olmaktadır. Suriye krizi, dikkatleri Filistin davasından bir ölçüde ikinci plana ittiği için, Siyonist rejim istediği biçimde işgalci ve yayılmacı girişimlerini hızlandırmaktadır.

Suudi krallık rejimi de birkaç günde Yemen’i işgal edecek, Mensur Hadi’yi cumhurbaşkanı yapacaktı. Ancak, Yemen halkının şanlı direnişi, Suudi rejiminin bu vahşi ve sinsi planını etkisiz hale getirdi. Suudi krallık rejimi de Suriye krizi çözümleme sürecini fırsat bilerek, dünya kamuoyunun dikkatinden uzak Yemen Halkının katliamını sürdürmektedir. Suudi krallık rejimi 16 Şubat günü tekrar salkım bombaları kullandı. Bu bombalarla Sa’de yerleşim merkezleri ve sivilleri oturduğu binalar tahrip oldu ve masum insanlar şehit düştü. Gülünç olan şey şudur ki; Suudi rejimi hanedan rejimi olduğu halde Yemen halkının azılı düşmanı Mensur Hadi’yi cumhurbaşkanı olarak Yemen halkına dayatmaya çalışıyor. Suudi krallık rejimi müttefiki Siyonist rejim kadar ve hatta daha fazla insanlık ve Müslüman düşmanıdır.  Salkım bombaları Yemen yerleşim merkezleri olan şehirler ve köyleri mayın tarlasına dönüştürmüştür. Misket-Salkım bombaları 2008 yılındaki uluslararası konvansiyon anlaşmasıyla yasak silahlar listesine girmiştir. Ancak Amerika ile İngiltere sömürgeci devletleri, Suudi krallık rejimiyle Siyonist rejime bol miktarda bu bombaları ihraç etmiş bulunuyorlar. Suudi krallık rejimi Suriye’de de tekfirci teröristleri destekleyerek bu İslam ve Arap ülkesini katliam ve yıkıma uğratmıştır. 

parstoday

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER