RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Suriye Krizinin Tek Çözüm Yolu

Suriye Krizinin Tek Çözüm Yolu
12.01.2017 © RAST HABER

RASTHABER– İran Dışişleri Bakanı Arap ve Afrika İlişkileri Yardımcısı, Suriye’ye insani yardım gönderilmesi gerektiğini belirterek; terörizmle mücadelenin devam etmesi gerektiğini ifade etti.

İran Dışişleri Bakanlığı  Arap ve Afrika ilişkileri Yardımcısı Hüseyin Cabir Ensari, Brüksel’de AB Dış Politika Genel Sekreteri Helga Schmidt’le görüştü.

Suriye krizine ilişkin fikir alışverişinde bulunan taraflar, bu tür sorunların ortadan kaldırılması için siyasal çözüm yollarına başvurulması üzerinde anlaştı.

Cabir Ensari görüşmede, İran’ın bölgesel sorunların çözülmesi için askeri müdahalelerin etkili olma yaklaşımına karşı olduğunu vurguladı.

Ensari, Suriye sorununun tek çözüm yolunun; ülkenin toprak bütünlüğünün ve milli egemenliğinin korunarak Suriye halkına kendi kaderini belirleme hakkının verilmesi olduğunu söyledi.

Ensari ayrıca Suriye’ye kayıtsız şartsız insani yardım gönderilmesini ve terörizmle mücadelenin devam ettirilmesini talep etti.

Helga Schmidt de görüşmede, İran’la Suriye krizini konuşmalarının amacının; İran’ın bölgesel olaylarda anahtar bir role sahip olmasından dolayı olduğunu belirtti.  

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

 • MALCOLM-XX ;

  Helga Schmidt de görüşmede, İran’la Suriye krizini konuşmalarının amacının; İran’ın bölgesel olaylarda anahtar bir role sahip olmasından dolayı olduğunu belirtti.

  —————

  BU İFADELER BATI’NIN VE ALMANYA’NIN, İRAN’IN BÜYÜK VE BELİRLEYİCİ BÖLGE VE DÜNYA DEVLETİ OLDUĞUNU KABULÜNÜN, DÜNYA HALKLARI VE SAYGIDEĞER KAMUOYLARI ÖNÜNDEKİ TESCİLİDİR ŞÜPHESİZ !!!…

  BU ONUR VE BU BÜYÜK BAŞARI, HİÇ KUŞKUSUZ DÜRÜST, NAMUSLU, ADİL VE ERDEMLİ VE SAMİMİ İNANÇLI BİR EHLİBEYT ÜLKESİ OLAN İRAN’IN ŞEREFLİ HALKINA VE ONUN İÇİNDEN ÇIKAN DEVRİMCİ RUHLU, MÜCADELE AZİMLİ ŞEREFLİ YÖNETİCİLERİNE AİTTİR KESİNLİKLE !!!…

  12.01.2017 12:25 pm
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER