RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Suriye Ordusu El Bab’a Doğru İlerliyor

Suriye ordusunun El Bab’da IŞİD’i daha fazla muhasara altına almak amacıyla Halep’in doğusunda yer alan el Avişne tepesinin kuzeyindeki el Havra ve el Mecal tepelerini ele geçirdiği bildirildi.

Suriye Ordusu El Bab’a Doğru İlerliyor
08.02.2017 © RAST HABER

IŞİD terör örgütü Türkiye ordusunu El Bab yakınlarında yer alan Bezaye bölgesine çekerken Kürt kaynaklar Türkiye ordusunun Afrin yakınlarındaki “Deyk Medaş” köyüne ulaştığını bildirdi.

Ayrıca PYD’nin Cerablus’ta Türkiye’nin IŞİD ile mücadelede desteklediği el Har örgütü ile çatışmaya girdiği ve iki taraftan da çok sayıda ölünün olduğu ifade edildi.

IŞİD Doğal Gaz Borularını Hedef Aldı

IŞİD’in Hums kentinde yer alan doğal gaz borularını doğu, güney ve kuzey yönlerinden ateşe verdiği ve bölgede büyük yangınlara sebep olduğu bildirilirken Suriye ordusu ve IŞİD’in birçok farklı bölgede şiddetli çatışmalara girdiği açıklandı.

Şam’ın Doğusunda Şiddetli Çatışmalar Yaşanmakta

Şam kırsalındaki su alanlarında Suriye ordusunun terör örgütleri ile şiddetli çatışmalara girdiği ifade edilirken teröristlerin “Arbein” bölgesinde Suriye ordusunu hedef aldığı bildirildi. Askeri kaynaklar teröristlerin saldırısının geri püskürtüldüğünü ve 8 teröristin ölü olarak ele geçirildiğini açıkladı.

Fua ve Kefreya Bölgesindeki Son Gelişmeler

Terör örgütleri tarafından kuşatma altında olan Fua ve Kefriya bölgelerinde halk komitelerinin kuşatmayı kırmak amacıyla teröristlerin operasyon merkezine saldırdıkları ve teröristlerin bölgedeki saldırıları koordine ettikleri merkezin imha edildiği bildirildi.

Bölge halkı için büyük tehdit oluşturan söz konusu merkezin 6 saat süren operasyonun ardından imha edildiği belirtilirken Suriye savaş uçaklarının İdlip yakınlarından bulunan terörist mevzilerini hedef aldığı bildirildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER