RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Suriye Ordusu İlerlemeye Devam Ediyor

Suriye Genelkurmay ve Silahlı Kuvvetler Başkanlığı, ordu güçlerinin Halep vilayetinin doğu çevresinde IŞİD’in işgali altındaki bölgelerde ilerleme kaydettiğini duyurdu.

Suriye Ordusu İlerlemeye Devam Ediyor
03.02.2017 © RAST HABER

İRİB haber ajansının verdiği habere göre, Suriye Genelkurmay ve Silahlı Kuvvetler Başkanlığı tarafından dün yapılan açıklamada, Suriye ordu birliklerinin müttefik güçlerle birlikte Halep’in kuzey doğusunda IŞİD teröristlerine karşı büyük bir operasyon düzenleyerek, 32 köy ve kasaba ve 250 kilometrelik bir alanda kontrol sağlamayı başardığı ifade edildi.

Suriye Genelkurmay Başkanlığı ayrıca, son sıralardaki zaferlerin IŞİD’e karşı askeri operasyonun genişletilmesi ve Halep’in kuzey ve doğu noktalarını bağlayan yollarda kontrol sağlanması için bir başlangıç olduğunu duyurdu.

Suriye ordusu, Halep vilayetinin doğu çevresindeki yeni operasyonun ardından Halep’ten Tiyare köyüne giden otoyolun 16 kilometrelik uzunluğunda bir kısmını teröristlerin işgalinden kurtardı.

Suriye birlikleri ayrıca Halep’in 50 kilometre doğusunda yer alan hava harp akademisine saldırıya geçen IŞİD teröristlerini geri püskürttü.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER