RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Suriye Ordusu Rakka’ya Yaklaştı

Suriye Ordusu Rakka’ya Yaklaştı
12.02.2017 © RAST HABER
RASTHABER-Suriye Ordusu ve demokratik güçler operasyon gerçekleştirerek Rakka’daki siloyu kontrol altına aldı veRakka’nın 5 km kuzeyine ulaşmayı başardı. 
Fıratın Gazabı Operasyonu’nun üçüncü aşamasında Arap ve Kürt koalisyonu güçleri koalisyon uçaklarının desteğiyle Mukemmen ve Haniz dolaylarına yaptıkları saldırının ardından IŞİD terör örgütünü yenmeyi başardı. Bu iki şehre ulaşılmasıyla Rakka geçidine yaklaşılmış oldu. 
YPG Kadın Birliği Komutanı Tesnim Haber Ajansı’na şu açıklamalarda bulundu: “Fıratın Gazabı Operasyonu’nun üçüncü aşamasının komutası kadın birliklerdedir. Suriye Ordusu ortak komuta ofisinde demokratik ve kadın savunma birlikleri Rakka’yı kuşatma planını değerlendirdi.”
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • MALCOLM-XX ;

    Suriye Ordusu Rakka’ya Yaklaştı

    ————

    KAÇABİLEN AZILI TERÖRİST ALÇAKLARIN BİR ÇOĞUNU ZATEN TABİ OLDUĞU TERÖRÜST ÜLKE YÖNETİMLERİ KAÇIRIP, KURTARMIŞLARDIR AMA GENE DE KALAN ALÇAKLARIN DE TAMAMEN AFSIZ VE TOPLUMUN BAŞINA TEKRARDAN BELA EDİLMEMEK ÜZERE TAMAMEN İMHA EDİLEBİLMESİ İÇİN İNŞAALLAH TERÖRİST TEMERKÜZ MERKEZİ OLAN RAKKA’NIN ETRAFI TAMAMEN KUŞATILDIKTAN SONRA BU İMHA SAVAŞINA BAŞLANIR İNŞAALLAH DİYORUZ !!!…

    12.02.2017 3:30 pm
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER