RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Suriye Ordusu Şam Kırsalında Teröristlere Göz Açtırmıyor

Suriye Ordusu Şam Kırsalında Teröristlere Göz Açtırmıyor
26.12.2016 © RAST HABER

RASTHABER- Şam kırsalının batısında yer alan Berdi vadisinde teröristlerin anlaşma gereğince bölgeyi terk etmeleri gerekmesine rağmen terk etmemeleri nedeniyle Suriye ordusunun 4. günde de operasyonlarına devam ettiği bildirildi.

Suriye ordusunun Besime vadisi ve El Nusra teröristlerinin gizlendiği Keftaru sitesini ele geçirdiği belirtilirken Suriye savaş uçaklarının El Fice bölgesinde bulunan terör örgütlerine ait mühimmat deposu ve istihbarat merkezini imha ettiği ifade edildi.

Askeri kaynaklar teröristlerin bölgeden ayrılmak isteyen sivilleri engellediğini belirtirken bir grup El Nusra teröristinin El Fice bölgesinden kaçtığı açıklandı.

Suriye Ordusu bu sabah itibariyle El Nusra terör örgütünü El Fice ve Besime vadisinde aralıksız top atışına tutmuş ve teröristlere ağır zayiat vermiştir.

Milli Savunma Birlikleri’nin ise Besime vadisinde ilerlediği ifade edilirken operasyonların 2. aşaması için Suriye ordusuna gerekli askeri ekipmanların ulaştığı bildirildi.

Ayrıca Kute bölgesinden silahlı bir grubun Suriye ordusu ile temas kurduğu ve operasyon için gerekli istihbaratları verme karşılığında affedilmek istedikleri bildirildi.

Son olarak Şam kırsalında bulunan Hazerma bölgesine saldıran El İslam terör örgütünü Suriye ordusunun geri püskürttüğü ve ordunun teröristlere ağır kayıplar verdiği ifade edildi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER