RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Suriye Ordusu’ndan IŞİD ve Nusra Cephesi’ne Ağır Darbe

Suriye ordusu, topçu birliklerimizin desteği ile IŞİD ve Nusra Cephesi’nden radikal teröristlere yönelik operasyonlarında terör çetelerini ciddi kayıplara uğrattı.

Suriye Ordusu’ndan IŞİD ve Nusra Cephesi’ne Ağır Darbe
10.01.2017 © RAST HABER

RASTHABER- Suriye ordusundan askeri bir kaynak; “Topçu birliklerimizin bugün Hama ilinin doğusunda yer alan Selemiye kentinin yaklaşık 10 km batısına düşen Sathiyyat bölgesinde, El Kaide örgütünün Suriye kolu Nusra Cephesi’ne tabi hareket eksenlerini yoğun ateşe tutmaları sonucunda tekfircileri sayı ve teçhizatlarıyla ağır kayıplara uğrattık” ifadesinde bulundu.

Kaynak; Selemiye kırsalın batısında da ordu birliklerimizin Halk Savunma Güçleri’yle işbirliği içinde Sathiyyat Bölgesi’nde askeri noktalara saldırmaya çalışan Nusra Cephesi’ne tabi terör grupları saflarında çok sayıda teröristi ölü ve yaralı düşürüp havzalarında bulunan silah ve mühimmatlarını da imha ettiklerini belirtti.

Suriye Ordusu’nun radikal teröristlerin Hnayfis, Sathiyyat ve Remliye bölgelerine saldırma girişimlerini çökerttiklerini aktaran kaynak; birçok teröristi suç edatlarıyla birlikte tamamen yok ettiklerini sözlerine ekledi.

Hama kırsalının doğusunda Selemiye kentinin ise batısında yer alan Homs ili idari sınırlarına yakın düşen Tlul El Humr bölgesinde Nusra Cephesi’nin toplanma yerleri ve araçlarının ordu birlikleri tarafından imha edildiğini ifade eden askeri kaynak; operasyonlarda ağır silahlarla donatılmış 3 araçla birlikte aralarında bariz tehlikeli isimlerin bulunduğu çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiğini aktardı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER