RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Suriye Ordusunun Halep’ten Kovduğu Silahlı Çeteleri Türkiye’ye Getiriyor!

Suriye Ordusunun Halep’ten Kovduğu Silahlı Çeteleri Türkiye’ye Getiriyor!
27.12.2016 © RAST HABER

Suriye ordusunun Halep’i silahlı çetelerden temizlemesinin ardından buradan İdlib’e geçen teröristler aileleriyle birlikte Türkiye’ye getirilecek.

Suriye ordusunun aylar süren kuşatmanın ardından Halep’i kurtarmasının ardından burada bulunan militanlar El Kaide bağlantılı Nusra Cephesi’nin kontrolü altındaki İdlib’e geçmişti. AKP iktidarı da Kızılay ve cihatçılara yakınlığıyla bilinen İHH aracılığıyla İdlib’e geçen militanlar ve ailelerine Türkiye sınırında çadırkent kurmuştu. 

HALEP’TEN SONRA SIRA İDLİB’DE!

Halep’i kurtaran Suriye ordusunun kısa bir süre içerisinde Nusra Cephesi’nin elindeki İdlib’e operasyon başlatacağı belirtiliyor. Rusya ve Suriye’nin Türkiye’nin talebi doğrultusunda şimdilik İdlib’e yönelik ağır bombardıman düzenlemediği iddia ediliyor. 

MİLİTANLAR TÜRKİYE’YE GETİRİLECEK

Al Jazeera’den Esra Göksedef’in haberine göre, Halep’ten İdlib’e geçen militanlar ve aileleri yarından itibaren Türkiye’ye geçmeye başlıyor. Aİlelerin barınma merkezlerine yerleştirileceği, militanların ise Cerablus ve Çobanbey üzerinden El Bab’a geçerek ‘Fırat Kalkanı’ operasyonuna katılacakları belirtiliyor. 

Türkiye’nin İdlib’de ÖSO’cular ile Nusra Cephesi üyelerinin ayrıştıracağı iddia edilse de, Nusra Cephesi’nin kontrolündeki kentte bu ayrışmanın nasıl gerçekleştirileceği belirsiz.

Bazı ÖSO’cu liderlerin Türkiye’ye geçtiği belirtilirken, İdlib’den Türkiye’ye geçecek silahlı gruplarının arasında Halep’te 12 yaşındaki Filistinli bir çocuğu kafasını keserek katleden Nureddin Zengi Tugayı’nın yanı sıra Türkmen Mehmed Fatih, Muntasır Billah ve Sultan Murad Tugayları’nın bulunduğu belirtiliyor. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER