RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Suriye Ordusunun İlerleyişi Devam Ediyor

Suriyeli kaynaklar; Suriye Ordusu’na ait savaş uçaklarının Şam’ın batı kırsalında Nusra Cephesi teröristlerinin mevzilerine düzenlediği saldırıları arttırdığını ve ordununbölgede ilerleme kaydettiğini açıkladı

Suriye Ordusunun İlerleyişi Devam Ediyor
12.01.2017 © RAST HABER

RASTHABER-Suriye Ordusu’na ait savaş uçakları bugün Şam’ın batı kırsalında bulunan Besime ve Ayn’ul Hazra kasabalarında Nusra Cephesi teröristlerinin mevzilerini yoğun bir şekilde bombaladı. Suriyeli kaynaklar ordu kuvvetlerinin bu bölgede ilerleyişiyle eş zamanlı olarak, teröristlerle girdikleri çatışmanın ardından Besime kasabasındaki El-Şairi ve etrafındaki binaları da kurtardığını açıkladı.

Terörist grupların birçok sabotaj ve saldırısının ardından imar ve bakım ekipleri bugün, tekfirci teröristlerin saldırıları sonucu Ayn’ul Fice’de Şam içme su depolarında meydana gelen hasarları onarmak için Dir Kanun bölgesine girdiler.

Suriye Cumhurbaşkanlığı Muhafız Komutanlığı dün Vadi Berdi’de bulunan Dir Kanun bölgesinde Ayn’ul Fice’deki Ehar-ı Şam lideri gibi silahlı kişilerin komutanlarıyla görüştü ve aralarında anlaşma sağlandı. Bu anlaşmanın en önemli maddelerinden biri, bakım ve imar ekiplerinin içme su depolarına girmesiydi.

Suriye Uzlaşma Bakanlığı da Vadi Berdi’de aralarında 50 silahlı kişinin de bulunduğu yaklaşık 500 kişinin durumunun düzeldiğini ve halkın bölgede bütün silahlı faaliyetlerin sona ermesi yönündeki taleplerinin artmasıyla birlikte, durumlarının düzelmesini isteyen kişilerin de sayılarının her geçen gün arttığını açıkladı.

Halep’te de terörist gruplar, Halep’in batısındaki bazı bölgelere ateş açarak, ateşkesi ihlal etmeye devam ettiler.

Öte yandan terörist grupları destekleyen basın, Halep’in kuzeydoğusunda bulunan El-Bab şehri yakınlarındaki askeri karargahlara Fırat kalkanı operasyonları çerçevesinde Türkiye tarafından yeni asker ve destek güçlerinin geldiğini açıkladı.

IŞİD terör örgütü mensubu 22 terörist Halep’in kuzeydoğusunda bulunan mevzilere düzenlenen hava saldırısında öldürüldü.
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER