RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Suriye Ordusu’nun İlerleyişi Sürüyor

Suriye ordusunun Der’a eyaletindeki operasyonunda yüzlerce terörist öldürüldü ve yaralandı. Menşiye bölgesinin önemli bir kısmı da teröristlerden temizlendi.

Suriye Ordusu’nun İlerleyişi Sürüyor
15.02.2017 © RAST HABER

Suriye Ordu birliklerinin Dera Beled’te İsrail’in desteği ve komutası ile Menşiye Semti’nde askeri noktalara ve sivillerle saldıran Nusra Cephesi çetelerine karşı koyduklarını aktaran Suriyeli askeri bir kaynak; bu çetelerin saldırı eksenlerine ek olarak karargahlarının da yoğun ateşe tutulduğunu söyledi.

Kaynak yaşanan şiddetli saldırılarda yüzlerce teröristin öldürüldüğünü ve yaralandığını ve teröristlere ait cephaneliklerin, karargahların ve siperlerinin de başarıyla imha edildiğini belirtti.

Ordu birliklerinin çatışma alanının tamamını ateş kontrolünde tuttuğunu ifade eden kaynak; radikal teröristlere karşı uygun silahlarla karşılık koyduğunu kaydetti.

Teröristlerin saldırıda Menşiye semtinde ilerledikleri yönündeki haberlerin aslı olmadığına dikkat çeken askeri kaynak, teröristlerin saldırıda büyük miktarda patlayıcı ile hazırlanmış birçok aracı havaya uçurmalarına rağmen hiçbir ilerleme sağlamadıklarının altını çizdi. Kaynak Menşiye bölgesinin sadece %10’luk bir kesiminin teröristlerin kontrolünde olduğunu bildirdi.

Yerel kaynaklar çatışmalarda yaralanan yüksek sayıda teröristin, İsrail işgali altındaki topraklara aktarıldığını ve orada İsrail hastanelerinde tedavi edildiklerine dikkat çekti.

Terör örgütleri ise sosyal paylaşım sayfalarında saldırıda oldukça büyük kayıplar verdiklerini itiraf etti.

Suriye krizi 2011 yılında, Amerika, Suudi rejim ve müttefiklerinin destek verdiği terör örgütlerinin saldırısıyla başlamıştı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER