RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Suriye’de Kaos Çıkaranların Asıl Amacı

Suriye’de Kaos Çıkaranların Asıl Amacı
08.01.2017 © RAST HABER

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, şehitlerin kutsal kanları sonucu elde edilen Halep zaferini, Allah’ın hediyesi olduğunu bildirdi.

El Alem’e konuşan Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, Hizbullah ve Suriye güçlerinin Halep savaşındaki başarılarının önemli nedenlerine değinerek, bu güçlerin teröristlerin en ölümcül silahı olan intihar saldırılarını tamamen hazimete uğrattığını açıkladı.

Şeyh Naim Kasım, “Direniş güçleri ve Suriye Ordusu, kutsal inançları ve iradeleriyle, teröristlerin bu silahını devre dışı bıraktılar ve bu da Halep’teki savaş alanında tüm denklemleri değiştirdi. Tekfirci düşüncenin karşısında direniş ve şehitlerin kutsal kanları sonucu elde edilen Halep zaferi, Allah’ın hediyesiydi” ifadelerinde bulundu.

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreter Yardımcısı, Hizbullah’ın Suriye krizinin son bulunması yönde her zaman siyasi çözüm yollunu destekleyeceğini açıklayarak, bu grubun Suriye ve bölgede hiçbir plana sahip olmadığını bildirdi ve asıl amacının Lübnan ve tüm bölgede istikrarın yerleşmesi olduğunu belirtti.

mehr

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER