RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Suriye’de Son Durum

Suriye’de Son Durum
28.12.2016 © RAST HABER

Suriye’nin muhtelif bölgelerinde terör çetelerine karşı operasyonlarını sürdüren ordu birlikleri bugün de bu çeteleri teçhizatlarıyla birlikte ağır kayıplara uğratmaya devam etti.

SÜVEYDA:

SANA’ya açıklama yapan askeri bir kaynak; Suriye ordu birliklerinin Süveyda kırsalı Saud ve Kasr köyleri arasındaki bölgeden Süveyda kentinin yaklaşık 45 km kuzeydoğusuna düşen Banat Bayir tepesine sızmaya çalışan IŞİD’li bir terör grubuyla şiddetli çatışmalara girdiğini ifade etti. Kaynak; çatışmalarda terör grubu üyelerinin ölü ve yaralı düşürülerek sızma girişimlerinin çökertildiğine dikkat çekti.

Süveyda kırsalı Kasr köyünde de ordu birliklerinin IŞİD terör örgütüne ait bir toplanma yerini hedef aldıklarını aktaran kaynak; tekfircileri burada da sayı ve teçhizatlarıyla birlikte ağır kayıplara uğrattıklarını belirtti.

HALEP:

Askeri kaynak; Suriye ordusunun IŞİD teröristlerinin Halep kırsalı Resm El Kama bölgesinden Nasrullah köyüne saldırma girişimini çökerterek onlarca teröristi öldürüp, 3 aracı yükleriyle birlikte tamamen imha ettiklerini söyledi.

DERA:

Askeri kaynak; ordu birliklerinin Dera Beled’in muhtelif bölgelerinde işgalci İsrail’den destek alan Nusra Cephesi’nin toplanma yerleri ve mevkilerini yoğun ateşe tutmaları sonucunda çok sayıda teröristi ölü ve yaralı düşürüp havzalarındaki silah ve mühimmatlarını da yok ettiklerini kaydetti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER