RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Suriye’deki Ateşkes İhlalleri Hızla Artıyor

Suriye’deki Ateşkes İhlalleri Hızla Artıyor
10.01.2017 © RAST HABER

RASTHABER- Rusya Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada; Suriye’deki ateşkesle ilgili olarak Rusya’nın 14, Türkiye’nin de 17 ihlal tespitinde bulunduğu kaydedildi. Lazkiye’de 2 kasabanın daha ateşkes anlaşmasına katıldığını belirten Rusya’nın Suriye’deki ateşkes izleme merkezi, sürece katılan yerleşim sayısının 1097’ye ulaştığını aktardı.

Rusya Savunma Bakanlığı’nın internet sitesinden yapılan açıklamada, Humus, Hama, Halep ve Küneytra bölgelerinde faaliyet gösteren bazı birliklerin komutanlarıyla görüşmelerin devam ettiğini belirtilirken, şu ana kadar ateşkes sürecine katılan silahlı oluşum sayısının 104 olarak kaldığı ifade edildi.

Rus temsilciler tarafından 8’i Hama, 2’si Lazkiye, 2’si Şam ve 2’si Halep’te olmak üzere toplam 14 ateşkes ihlali kaydedildiğini aktaran merkez, Türk temsilcilerinin de Hama (5), Halep (5), Şam (4), Der’a (1), Lazkiye (1) ve Humus (1) bölgelerinde toplam 17 ihlal hakkında bilgi verdiğini belirtti. Tüm ihlallerle ilgili araştırmalar başlatıldığını ve bu tür olayların bir kez daha tekrarlanmaması için gereken tedbirlerin alındığı kaydedildi.

Ayrıca Halep’in 8 ayrı noktasında insani yardım operasyonu düzenlendiği belirtilirken Şeyh Maksud 1.5 ton, Süleyman Hitira 1.3ton, Hamdaniye 2 ton, İsmailiye 500 kg, Selahaddin 1.8 ton, Han el-Zeytun 2 ton ve Hey el-Fardus mahallesinde 900 kg yardım malzemesi dağıtıldığı ifade edildi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER