RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Suriye’deki Terörist Gruplar Birbirlerine Savaş İlan Etti

Suriye’deki Terörist Gruplar Birbirlerine Savaş İlan Etti
01.02.2017 © RAST HABER

RASTHABER-Suriye Ordusu’nun Halep şehrini kurtarması, Nusra Cephesi teröristlerinin Berda Vadisi’ndeki içme su kanallarından geri çekilmesi ve Rusya’nın hava desteği ile birçok bölgede kontrolün sağlanmasının ardından Suriye’deki terörist gruplar arasındaki anlaşmazlık patlak verdi.

Halep’in kurtarılmasıyla Suriye krizinde yeni bir aşamaya girildi. Halep’te ağır yenilgiye uğrayan terörist gruplar aralarında çıkan anlaşmazlıklar sebebiyle birbirleriyle çatışmaya başladı. Halep yenilgisinden ötürü birbirlerini suçlayan terörist gruplar adeta birbirlerine girdi.

İlk olarak IŞİD ile Özgür Suriye Ordusu arasında çatışmalar yaşandı. Ardından IŞİD ile El Kaide arasında yaşanan rant paylaşımına bağlı gerginlik sebebiyle IŞİD ile El Kaide birbirlerine karşı savaşmaya başladı.

Öte yandan Nusra Cephesi’nin Ehrar-ı Şam’ın İdlib ve Halep’in kuzeydoğu kırsallarındaki mühimmat depolarını ve karargahlarını ele geçirmesinden sonra iki terörist grup arasında yaşanan çatışmalar zirveye ulaştı.

Nusra Cephesi’nin saldırısına karşılık Elviye Sugur Eş-Şam, Ceyş’ül İslam, Ketaib-i Sivar Eş-Şam, Cephe’yi Şamiyye, Ceyş’ül Mücahidin, Tecemmü Fe İstigam Kema Emerte gibi Ehrar-ı Şam’ı destekleyen gruplar Nusra Cephesi’nin saldırılarını geri püskürtmek için birleşerek Nusra Cephesi’ne karşı savaşmaya başladı.

Ayrıca Ceyş’ül Mücahidin olarak adlandırılan grup Nusra Cephesi’nin asılsız bahanelerle diğer gruplara saldırıp savaş başlattığını açıkladı. 

Öte yandan Suriye’deki teröristler gruplar arasında yaşanan çatışmalara dün bir yenisi eklendi. Özgür Suriye Ordusu’na bağlı Alpaslan Özel Kuvvetler Tugayı Facebook sayfası üzerinden komutanları Abu Ali Reslen’in Şamiye grubu ve Sultan Murat Tugayı tarafından kaçırıldığını açıkladı.

Alparslan Özel Kuvvetleri Tugayı, grubun lideri Abu Ali Reslen’in diğer teröristler gruplar tarafından kaçırılmasına ilişkin olarak Facebook üzerinden şu açıklamada bulundu:

“Alpaslan Özel Kuvvetler Tugayı Komutanı Abu Ali Reslen Cehpe Şamiye grubu ve Sultan Murat Tugayı tarafından alıkonularak hain planla kaçırıldı.

Böyle bir kinlik böyle bir düşmanlığı kabul etmiyoruz. Muhalifin muhalifle savaştığı nerde görülmüş hangi amaçla hangi mantıkla bizlere ateş açılmıştır. Bu şuursuzları anlamakta zorlanıyoruz. Yaşanan bu can alıcı üzücü hadiseler hiç bir anlam veremiyoruz. Demek ki bizim dürüstlüğümüz liderimizin adamlığı,edebli doğru çalışması,delikanlılığı birilerine battı. Her daim başımız dik alnımız aktır. Bizleri muhaliflerin arasına sızmış teröristlerle karıştırmasınlar.Bizleri muhalif görünümlü satılık tüccarlarla karıştırmasınlar.Bu şerefsizlerin cezası verilecek. Bu davanın hesabı sorulacak.

Bizler paraya önem vermeyen delikanlılarız. Ne sütümüz bozuk ne soyumuz bizleri kendini 3 kuruşa satan ÖSO arasına sızmış sözde muhalif satılık sıfır karakterde mayası bozuklarla karıştırmasınlar.

Muhalif görünümlü vatan hainleri DAEŞ’e silah satıyor, PYD’ye çalışıyor. Hainleri kendi içlerinden arındırmadıkları sürece Suriye’nin özgürlüğü tehlikededir. Hırsızlığı kaçakçılığı yapan muhalif arasına sızmış çeteler Suriye’den temizlenmelidir. Suriye’de terör faaliyetlerine dur demek için son çığlığımıza dek avaz avaz haykırıp mücadelemizi sürdüreceğiz. Liderimiz serbest bırakılmazsa gereken yapılacaktır. Eline silah alıp kendini adam sanan satılık haysiyetsizlere cevap verilecektir. Paranın silahın kimde olduğu değil dürüstlüğün iyi niyetin sahibi kazanacaktır. Davanın sahibi haktır. Hak olan davada zafer muhakkaktır.”

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER