RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Suriye’deki Teröristler Ateşkesi İhlal Etmeye Devam Ediyor

Suriye’deki Teröristler Ateşkesi İhlal Etmeye Devam Ediyor
09.01.2017 © RAST HABER

RASTHABER- Birtakım devletlerin desteği ve komutası altında faaliyet gösteren teröristler, Suriye’de savaşın son bulması ve siyasi çözüm çabalarının sabote edilmesi yönünde aldıkları talimatlarla çatışmaların durdurulmasını ihlal etmeye devam ediyor.

Şam Emniyet Müdürlüğü’nden bir kaynak SANA’ya yaptığı açıklamada; Doğu Guta’da konuşlanan Suudi rejimine tabi radikal teröristlerin dün akşam saatlerinde başkent Şam’ın sivil bölgelerine füzeyle saldırdıklarını belirtti. Kaynak Abbasiler Stadyumu yakınında düşen füze sonucunda şans eseri can kaybının olmadığını fakat özel ve kamu mülklerinde maddi hasarın oluştuğunu aktardı.

Öte yandan İdlib kırsalının kuzeyinde Ceyşul Fetih’ (Fetih Ordusu) adıyla bilinen çokuluslu radikal teröristlerden oluşan terör çeteleri Rebia kasabasının yanı sıra dört yılı aşkın süredir kuşatma altında olan Fua beldesini füzelerle hedef aldı.
Kaynaklar; çatışmaların durdurulmasına açık bir ihlal teşkil eden söz konusu terör saldırılarında bir kısım vatandaşların hayatını kaybettiğini ve yaralandığını açıkladı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER