RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Suriyeli Aileler Evlerine Geri Dönüyor/FOTO

Şam kırsalındaki Diyyabiye beldesinde yer alan geçici ikamet merkezinde bulunan terör mağduru aileler evlerine dönmeye başladı.

Ulusal Uzlaşma İşlerinden Sorumlu Suriye Devlet Bakanı Ali Haydar yaptığı basın açıklamasında; bölgelerindeki altyapı ve hizmet şebekelerinin onarılmasının ardından ailelerin evlerine dönmeye başladıklarını kaydetti.

Terör mağdurlarının evlerine güvenli ve onurlu bir şekilde dönmeleri için yürütülen programlı çalışmalara dikkat çeken Haydar; bu programda teknik ve lojistik sorunlar nedeniyle birtakım gecikmelerin yaşandığını ifade etti.

Bakan Haydar Diyyabiye Merkezi’ndeki ailelerin evlerine güvenli ve onurlu bir şekilde dönmelerinin, Suriyeli her vatandaş için bir mesaj olduğunu belirtti. Bu mesajda Suriye devletinin her vatandaşın evine güvenli ve onurlu bir şekilde dönmesinde ciddi ve kararlı olduğunun gösterildiğini ifade eden Haydar; aynı zamanda Suriye devletinin bir kısım bölgelerde demografik değişiklikler yapmaya çalıştığı yönünde dış iddialar ve propagandaların da çökertildiğinin altını çizdi.

Bakan Haydar bunun aynı zamanda Suriye ordusunun teröre karşı savaşı ve zaferlerine eş zamanlı olarak ulusal uzlaşmalar ve onarım çabalarının da yoğun bir şekilde devam ettiğinin bir göstergesi olduğunu belirtti.

Bakan Haydar, teröristlerden kurtarılan bölgelerde onarım çalışmaların aralıksız ve yoğun bir şekilde devam ettiğini, fakat bu bölgelerde öncelik sırasına göre hareket edildiğini kaydetti. Haydar bu bölgelerde onarım çalışmalarının önemine dikkat çekti ve teröristlerin bu bölgelere dönme ya da halka saldırma fırsatı bulamamaları için özen gösterildiğini belirtti.

Sbeyne bölgesindeki geçici ikamet merkezinde bulunan terör mağdurlarının da önümüzdeki günler içinde yine evlerine döneceklerini belirten Haydar; tüm terör mağdurlarının güvenli ve onurlu bir şekilde evlerine döneceklerini bir kez daha ifade etti.

Bakan Haydar ülkesine ve halkına karşı silah taşıyan ya da muhtelif şekillerde olaylara bulaşanlara yeni bir fırsat verildiğine vurgu yaparken, Cumhurbaşkanı Esad’ın af kararının süresini uzatan yasama kararını onayladığına dikkat çekti.

donus11

07 Şubat 2017 - 10:10 'de eklendi ve 803 kez görüntülendi.
Etiketler :
Haşd-i Şaabi Irak’ı Parçalama Planını Yenilgiye Uğrattı Haşd-i Şaabi Irak’ı Parçalama Planını Yenilgiye Uğrattı
Suudi Arabistan, Yemen’de İki Yılın Ardından Savaşı Kaybediyor Suudi Arabistan, Yemen’de İki Yılın Ardından Savaşı Kaybediyor
Suudi Rejim ve Destekçileri Yemen’de Yenilgiye Uğradı Suudi Rejim ve Destekçileri Yemen’de Yenilgiye Uğradı
İran Dışişleri: Erdoğan’ın Sözleri Kabul Edilemez İran Dışişleri: Erdoğan’ın Sözleri Kabul Edilemez
ABD, ‘Musul Bombardımanı’ ile İlgili Soruşturma Başlattı ABD, ‘Musul Bombardımanı’ ile İlgili Soruşturma Başlattı
İran’dan ABD’li 15 Şirkete Yaptırım Kararı İran’dan ABD’li 15 Şirkete Yaptırım Kararı
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ